Retro zawody narciarskie w Istebnej. Na Złotym Groniu odbędzie się wyjątkowa impreza

i

Autor: Trójwieś Razem

Retro zawody narciarskie w Istebnej. Na Złotym Groniu odbędzie się wyjątkowa impreza

2023-03-08 14:22

"Zjazd po naszymy czyli zawody na stoku jako za downych roków” - pod takim hasłem reklamuje się narciarska impreza, która już 12 marca odbędzie się na Złotym Groniu w Istebnej. Startujący zawodnicy będą wyposażeni w archaiczny sprzęt narciarski i retro stroje. Organizatorzy przygotowali trzy konkurencje.

Retro zawody narciarskie w Istebnej

Już w najbliższą niedzielę na stoku Złoty Groń w Istebnej będzie można się poczuć, jakby cofnęło się w czasie o kilkadziesiąt lat. 12 marca odbędzie się "Zjazd po naszymu", a więc specjalne zawody narciarskie organizowane przez stowarzyszenie "Trójwieś Razem".

Wydarzenie będzie wyróżniało się tym, że wszyscy startujący w nim uczestnicy będą szusować na starych i nieużywanych na co dzień nartach, a na siebie założą narciarskie retro stroje lub obuwie góralskie. Aby podkręcić zabawę, organizatorzy wydarzenia przygotowali 3 unikalne konkurencje.

  • Zjazd na czas – w tej kategorii liczony będzie czas przejazdu, jednak ważnym elementem jest przejazd na starym sprzęcie góralskim i posiadanie i stroju góralskiego  bądź retro.
  • Zjazd po naszymu – główna kategoria, w której j liczyć się będzie stylowa jazda, możliwie najbardziej archaiczne narty (dopuszczalne są stare "polsporty" ale te drewniane skize będą najwyżej punktowane) i strój z minionej epoki. Zwycięzca zostanie nagrodzony góralskim kożuchem.
  • Zjazd na „kany cim” – tutaj organizatorzy liczą na pomysłowość i kreatywność uczestników. Zjazdy będą odbywać się  indywidualnie i w drużynach na, wszystkim, na czym da się zjechać. Pole do popisu jest więc duże, a uczestników ogranicza wyłącznie ich kreatywność.

Po zakończeniu rywalizacji planowane jest wspólne ognisko, w trakcie którego przygrywać będzie kapela góralska. Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje dla dzieci. Całe wydarzenie poświęcone Jana Legierskiego z Koniakowa, dawnego narciarza i zdobywcy wielu przedwojennych nagród sportowych. Legierski żył w latach 1911-1944. W ramach imprezy odbędzie się również wystawa pamiątek i starych fotografii związanych ze zmarłym narciarzem.

Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę 12 marca o godzinie 11:00 na Złotym Groniu. Zapisy startują o 10:00 w miejscu rozgrywania zmagań. W zawodach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE