Pobiegną tropem wilka. W Żywcu po raz czwarty odbedzie się bieg upamiętniający Żołnierzy Wyklętych

2020-02-27 21:45
Miasto popiegnie po raz czwarty
Autor: Stowarzyszenie Dzieci Serc

W niedzielę zorganizowany zostanie VIII już Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Bieg Tropem Wilczym. Żywiec w ideę uczczenia żołnierzy podziemia antykomunistycznego włącza się już po raz czwarty

Wydarzenie rozpocznie tradycyjnie już msza święta o 10-tej odprawiona w intencji ojczyzny w żywieckiej konkatedrze. Później uczestnicy przeniosą się do parku Habsburgów, gdzie rozegrane zostaną biegi.
W samo południe - alejami żywieckiego parku wystartuje bieg główny - zapowiada organizatorka spotkania - Jadwiga Klimonda.

- Wtedy uczestnicy biegu w całej Polsce pobiegną na trasę liczącą 1963 metry, to symboliczny dystans upamiętniający datę zamordowania ostatniego z żołnierzy wyklętych - Józefa Franczaka pseudonim "Lalek".


Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, niezależnie od kondycji, ponieważ prócz biegu głównego i biegów dla najmłodszych, przewidziano także bieg honorowy - dodaje Jadwiga Klimonda.

Do udziału w tym wyjątkowym biegu zapraszamy wszystkich, bez względu na stan zdrowia czy niepełnosprawności. W tym biegu może brać udział każdy czy porusza się o kulach czy też wózkiem inwalidzkim. Ważne, by być wtedy z nami na trasie - to symboliczne uhonorowanie przez nas Żołnierzy Wyklętych. Każdy kto bierze udział w tym spotkaniu wie po co przyszedł... Każdy 1 marca powinien "zachować się jak trzeba" - przypomina organizatorka.

W zbliżającej się VIII edycji  Biegu Tropem Wilczym - 1 marca organizatorzy planują zorganizować bieg w ponad 370 miastach w Polce i nie tylko.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE