Pijani i odurzeni kierowcy na drogach powiatu bielskiego

2022-12-20 16:00
Pijani kierowcy w powiecie bielskim
Autor: Pixabay Zdjęcie poglądowe

W poniedziałek 19 grudnia bielscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. U dwóch kolejnych stwierdzono również jazdę po narkotykach i środkach odurzających. Wszystkim zatrzymanym grożą wysokie mandaty, więzienie oraz zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi.

Pracowity poniedziałek mają za sobą funkcjonariusze z bielskiej drogówki. Tego dnia mundurowi zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem alkoholu oraz dwóch prowadzących pojazdy po spożyciu środków narkotycznych.

Pierwszy incydent wydarzył się w Kozach na ul. Bielskiej. 65-letni mieszkaniec powiatu bielskiego został zatrzymany przez policjantów, a w trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad promil alkoholu. Jego wynik przebił 44-latek w Czechowicach Dziedzicach. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila.

Tego dnia policjanci z powiatu bielskiego zatrzymali również kierowców, którzy przed wejściem do samochodu zażyli środki narkotyczne. Najpierw na ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej zatrzymano 27-latka, który kierował samochodem pod wpływem substancji psychotropowych.  Z kolei w Rybarzowicach zatrzymano 46-letniego kierowcę autokaru. Mężczyzna usiadł za kierownicą po zażyciu środków odurzających.

O losie tych osób zadecyduje prokurator i sąd. Oprócz wysokich kar pieniężnych grozi im kara pozbawienia wolności i bezwzględny zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi.

- czytamy w komunikacie policji. Mundurowi informują również, że do tego typu interwencji dochodzi niemal codziennie na drogach powiatu bielskiego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE