Ogromna dotacja dla Stowarzyszenia Aktywne Beskidy z Jeleśni

2022-09-28 9:16
Dotacja na wypełnienie luki programowej
Autor: FB Świetlica Sylaba

Powstaną filmy edukacyjne dla młodych - mają przybliżyć polskie dziedzictwo kulturowe w atrakcyjny sposób. Do projektu zaangażowano już między innymi influenserów

Stowarzyszenie to organizacja, która od kilku lat działa na rzecz dzieci i młodzieży, a także lokalnej kultury. Prowadzi między innymi świetlicę, klub seniora i uniwersytet ludowy. Teraz - dzięki udziałowi w konkursie Multimedialna Edukacja Młodzieży MeduM społecznicy otrzymają z narodowego centrum badań i rozwoju grant na kwotę 7 452 558,14 zł na stworzenie multimedialnych materiałów edukacyjnych z zakresu edukacji artystycznej dla uczniów w wieku od 12 do 18 lat.

- Materiały mają uzupełniać podstawę programową - przyznaje Izabela Jandurska. - To nie jest tak, że nagrywamy sobie filmik smartfonem i wrzucamy go do sieci i zadanie wykonane - nic bardziej mylnego. Przed nami profesjonalna produkcja w którą zaangażowany jest sztab profesjonalnych filmowców i specjalistów - wyjaśnia. - Filmy będziemy tworzyć w całej Polsce - Warszawa, Kraków - wszędzie tam pojedziemy z ekipą. Chcemy też pokazać naszą okolicę - będziemy na przykład w Bielsku-Białej - kolebce naszch polskich bajek - wyjaśnia przedstawicielka Stowarzyszenia Aktywne Beskidy.

Zgodnie z założeniami ma powstać aż 130 filmów edukacyjnych, zakresu historii sztuki muzyki literatury teatru sztuk plastycznych i architektury w ujęciu polskiego Dziedzictwa narodowego. A żeby dotrzeć i zainteresować młodych odbiorców - do współpracy zaproszeni zostali popularni influenserzy i youtuberzy, ale nie tylko - dodaje Agata Krzesak-Madejska.

- Nasze filmy będą dostosowane do uczniów ze specjalnymi potrzebami - w szczególności niewidzących i niedowidzących. Każde nagranie będzie wzbogacone o audiodeskrypcję w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Dodatkowo, dla tych, którzy dopiero poznają nasz język, opracowane zostaną także napisy w języku polskim oraz tłumaczenie na język migowy.

Pierwsza część filmów czyli 52 materiały mają powstać do końca listopada, całość - do końca listopada przyszłego roku. Wszystkie trafią na specjalną platformę internetową, z której docelowo będą mogły korzystać dzieci i młodzież.

Dotacja na wyprodukowanie 130 filmów edukacyjnych
Mozaikowy alfabet na jednym ze szczecińskich podwórek. Każda litera ma ważne znaczenie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE