Od środy 1 grudnia znikają szlabany i kioski na płatnych odcinkach autostrad krajowych. Dowiedz się jak zapłacić za przejazd

2021-11-29 11:58
nowe sposoby opłat za przejazd autostradą
Autor: Shutterstock

Planujesz się przejazd płatnym odcinkiem autostrady A2 Konin-Stryków lub A4 Wrocław – Sośnica? Za przejazd od 1 grudnia 2021 roku zapłacisz e-biletem autostradowym. Instalacja i korzystanie z aplikacji nie wymagają rejestracji w systemie e-TOLL. Pobranie i korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store.

Użytkownik może w aplikacji opłacić e-bilet autostradowy następującymi metodami płatności: kartą płatniczą lub za pośrednictwem płatności BLIK. Aplikacja e-TOLL PL BILET pozwala na zakup e-biletu autostradowego 60 dni przed planowanym przejazdem.

-Użytkownik powinien zachować do kontroli zakupiony e-bilet autostradowy. Bilet zakupiony w aplikacji e-TOLL PL BILET można w trakcie kontroli okazać na ekranie urządzenia mobilnego-wyjaśnia Grażyna Kmiecić z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach ( posłuchaj poniżej )

Aplikacja pozwala na zakup kilku e-biletów autostradowych na planowane przejazdy. W celu zakupu e-biletu autostradowego poprzez aplikację e-TOLL PL BILET użytkownik podaje następujące dane:

· numer rejestracyjny pojazdu;

· kraj rejestracji pojazdu;

· kategorię pojazdu (samochód osobowy lub motocykl);

· autostradę, którą planuje się poruszać (A2 Konin-Stryków lub A4 Wrocław – Sośnica);

· szczegóły trasy przejazdu (wjazd – punkt początkowy i wyjazd – punkt końcowy trasy, datę i godzinę planowanej podróży).

WAŻNE!

Za brak opłaty za przejazd autostradą, w tym za kontynuację przejazdu autostradą lub jej odcinkiem po upływie daty i godziny końca okresu ważności wskazanych na bilecie autostradowym, od wnoszącego opłatę pobierana jest opłata dodatkowa w wysokości 500 zł.W związku z planowaną zmianą systemu poboru opłat, przygotowywana jest nowa organizacja ruchu na miejscach poboru opłat na autostradach A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica. Na tych odcinkach mogą pojawiać się okresowe utrudnienia w ruchu, związane m.in. z montażem nowego oznakowania. Prosimy o zachowanie ostrożności przy przejeździe przez te fragmenty autostrad.

 Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy

Posłuchaj : Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach o nowej metodzie opłat za przejazd autostradą samochodów osobowych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE