Nowy mural i tańce. Grupa nieformalna "3 Muszkieterów" podsumowała dziś w Żywcu projekt "Aktywnie i zdrowo na sportowo""

2022-07-05 19:08
nowy mural na Zabłociu
Autor: Agata Chmielowska

W ramach projektu "Aktywnie i zdrowo na sportowo" ,realizowanego przez grupę nieformalną „ 3 Muszkieterów" dofinansowanego w ramach akcji Żywieckiej Fundacji Rozwoju „Zapraszamy do Zabłocia - Zapalamy do Działania" w trakcie dwóch miesięcy zorganizowano szereg warsztatów tanecznych dla dzieci i młodzieży.

- W warsztatach uczestniczyły dzieci w grupie młodszej wieku od 7 do 12 lat , a w grupie starszej od 13 do 16 roku życia. W sumie w zajęciach tanecznych uczestniczyło ponad 40 dzieci tutaj z dzielnicy Zabłocie - wyjaśnia Tomasz Podgórski instruktor tańca Szkoły Tańca i Ruchu DANCE 4 YOU w Żywcu.

Na podsumowanie projektu na elewacji budynku Szkoły Tańca i Ruchu DANCE 4 YOU został wykonany mural taneczny .

- Mural będzie taką pamiątką , która zostanie po naszym projekcie tutaj w dzielnicy Zabłocie-dodaje Tomasz Podgórski.

Autorem projektu i wykonawcą muralu jest Dariusz Paczkowski z fundacji „Klamra".

-To dla mnie jest wyjątkowe zadanie, bo pierwszy taki mural wykonywałem z moim 13 letnim synem w Warszawie, a tutaj w Żywcu ten sam mural wykonałem z moja 18 letnią córką. Hasło "Aktywnie i zdrowo na sportowo" wszędzie jest dobre i w Warszawie przy placu Zabaw i tutaj. Poza tym street dance jest bardzo bliski ze street artem i życiem na ulicy (street live ) stąd napisy na koszulkach bohaterów muralu by to podkreślić- opowiada autor Dariusz Paczkowski.( posłuchaj poniżej)

Ostatnie szlify na zakończenie projektu wykonali młodzi tancerze, uczestnicy warsztatów, którzy na muralu nanieśli jeszcze swoje gwiazdki, symbolizujące zdobywanie wymarzonych celów. Efekty możecie zobaczyć w galerii pod artykułem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE