Nowe wyposażenie Szpitala Pedriatycznego w Bielsku-Białej. Wzrośnie skuteczność diagnozy małych pacjentów

2022-12-21 10:39
Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej z nowym sprzętem
Autor: Powiat bielski

Trzy nowe specjalistyczne urządzenia diagnostyczne zostały kupione przez Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Do wyposażenia placówki dołączyły przenośny ultrasonograf, wideolaryngoskop oraz specjalistyczny aparat MMS Ohmega R. Koszt zakupu wyniósł ponad 400 tysięcy złotych, a większość środków pochodzi z dofinansowania Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Nowo zakupione przedmioty mają zwiększyć skuteczność diagnozowania i leczenia dzieci przebywających w placówce. Ultrasonograf zasili bazę Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci. Jego użycie ma wesprzeć lekarzy w wykonaniu skomplikowanych zabiegów, takich jak np. zakładanie wkłuć centralnych i tętniczych, wykonywanie znieczuleń regionalnych do zabiegów operacyjnych. Urządzenie wesprze też diagnostykę dzieci, pozwalając m.in. na szybką weryfikację stanu zdrowia dzieci z podejrzeniami odmy, czy skuteczne monitorowanie leczenia pacjentów z chorobami płuc.

Na wyposażeniu tego oddziału znajduje się również wideolaryngoskop. Urządzenie to posłuży lekarzom w trakcie wykonywaniu trudnych przypadków intubacji dotchawniczej. Wideolaryngoskop znajdzie również zastosowanie w usuwaniu ciał obcych i odsysaniu wydzieliny lub krwi z tchawicy i oskrzeli.

Na Oddziale Pediatrycznym oraz Niemowlęcym wykorzystany zostanie z kolei aparat MMS Ohmega R. Urządzenie posłuży do wykonania badań z zakresu  24-godzinnej impedancji i pH-metrii przełyku. Pojawienie się aparatu umożliwia wprowadzenie procedur medycznych, które do tej pory nie były wykorzystywane w szpitalu.

Łączny koszt zakupu tych urządzeń medycznych wyniósł ponad 400 tysiące złotych. Środki te pochodzą z kilku źródeł. Szpital Pediatryczny otrzymał dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy złotych ze Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Kolejne 150 tysięcy złotych przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a 40 tysięcy złotych Fundacja "Razem dla Dzieci". Pozostałe 13 tysięcy złotych przeznaczone na zakup sprzętu pochodzi z budżetu własnego szpitala.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE