Sukces Grzegorza Szczechli

Autor: Grzegorz Szczechla Facebook

Nauczyciel z Cieszyna otarł się o podium ekstremalnego biegu z przeszkodami w Abu Zabi

2022-12-07 13:15

Grzegorz Szczechla zajął 4 miejsce na mistrzostwach świata Spartan 2022 w Abu Zabi. Polak był jednym z najlepszych zawodników na starcie, a do trzeciego miejsca zabrakło mu zaledwie 30 sekund. To kolejny sukces sportowy w bogatym dorobku jednego z najbardziej znanych polskich biegaczy ekstremalnych. Na co dzień spełnia on jednak zupełnie inną rolę i uczy biologii w cieszyńskim liceum.

Nauczyciel z Cieszyna przekracza kolejne granice

Mistrzostwach Świata Spartan 2022 odbywały się w weekend 3-4 grudnia. Miejscem zmagań była pustynia w pobliżu Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Biegacze rywalizowali w tzw. dystansie Super, a na 10-kilometrowej trasie ustawiono 20 przeszkód. Ekstremalna trasa nie wywarła jednak wrażenie na Grzegorzu Szczechli

Miejscówka super, trasa jednak krótka i szybka. Myślałem, że będzie bardziej siłowa, nie pasuje mi to, ale jestem w gazie więc powinno być dobrze

- pisał na swoim oficjalnym profilu dzień przed rozpoczęciem zawodów. Jak zapowiadał, tak zrobił. Polski biegacz zajął wysokie 4 miejsce w 96-osobowej stawce, a do miejsca na podium stracił zaledwie 30 sekund. "Zabrakło tak niewiele, ale i tak jestem szczęśliwy" - komentował na gorąco po zakończeniu rywalizacji zadowolony zawodnik.

Grzegorz Szczechla to jeden z najbardziej znanych polskich biegaczy ekstremalnych. W swojej dotychczasowej karierze zwyciężył w 30 różnych biegach w kategorii OCR (biegów przeszkodowych), a w 2020 i 2021 roku zdobył tytuł mistrza Polski w tej dyscyplinie, wielokrotnie brał również udział w międzynarodowych biegach.

Na co dzień Grzegorz Szczechla jest nauczycielem biologii w II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie. Jeżeli uczy równie skutecznie jak startuje w zawodach biegowych, jego uczniowie mogą być spokojni o swoje wyniki w szkole.