Na Żywiecczyźnie jest coraz mniej wypadków. Za to zwiększyła sie liczba kolizji drogowych

2020-02-04 11:04
Żywiecka Policja podsumowała rok
Autor: KPP Żywiec

W 2019 roku na drogach powiatu żywieckiego doszło do dziewięciu zdarzeń, w wyniku których zginęło aż 10 osób – to tylko część policyjnej statystyki. Żywiecka policja właśnie podsumowała miniony rok.

Drogówka z Żywca podsumowała rok

To był dla nas kolejny dobry rok – przyznaje aspirant sztabowy Mirosława Piątek – oficer prasowy KPP w Żywcu.

Choć nieznacznie spadła nam wykrywalność przestępstw – i tak plasujemy się powyżej średniej wojewódzkiej. Pochwalić mają się czym żywieccy kryminalni – dodaje.

W porównaniu do 2018 roku udało się stwierdzić więcej przestępstw narkotykowych, i co najważniejsze – spore ilości narkotyków i dopalaczy nie trafiły na rynek – dodaje rzeczniczka.

W 2019 roku żywieccy stróże prawa zlikwidowali 8 sporych upraw i zabezpieczyli 344 krzaki konopi indyjskich. Dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafiło ponad 11 kilogramów marihuany oraz ponad dwa kilogramy dopalaczy.

Pełne ręce roboty miała też żywiecka drogówka badała trzeźwość kierujących ponad 98 tysięcy razy. Udało się wyeliminować z ruchu 245 nietrzeźwych, a także ponad 170 siadających za kółko po użyciu alkoholu. Wśród najbardziej niebezpiecznych tras w regionie nadal pozostają: droga wojewódzka 945 – Żywiec-Korbielów oraz droga wojewódzka 946 – Żywiec Las. To tam statystycznie najczęściej dochodzi do wypadków.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE