Mieszkańcy Cieszyna mogą odetchnąć z ulgą. Energetyka Cieszyńska włączona w struktury Tauronu

2022-12-06 14:31
Mieszkańcy Cieszyna mogą odetchnąć z ulgą. W mieście nie zabraknie ciepła na zimę
Autor: Miasto Cieszyn

Ważna informacja dla mieszkańców Cieszyna. Na odbywającej się 5 grudnia konferencji poinformowano o szczegółach włączenia Energetyki Cieszyńskiej w struktury grupy Tauron Ciepło. Dzięki tej decyzji zapewniono dostawę ciepła wszystkim mieszkańcom miasta.

Mieszkańcy Cieszyna mogą być spokojni o ciepło tej zimy- zapewniają władze grupy Tauron Ciepło.

Na odbywającej się 5 grudnia konferencji prasowej oficjalnie przedstawiono szczegóły włączenie Energetyki Cieszyńskiej w struktury grupy Tauron Ciepło. Przekazano także działania podjęte w celu zapewnienia mieszkańcom miasta ciepła w nadchodzącym sezonie grzewczym. Tym samym ostatecznie zakończono ciągnące się od kilku miesięcy rozmowy i rozwiązano problem dostawy ciepła do wielu mieszkańców Cieszyna.

Do tej pory Energetyka Cieszyńska dostarczała ciepło na osiedle Podgwizdów oraz na na teren gminy Hażlach. Jak wskazuje burmistrz Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, ciepło dostarczane przez spółkę docierało do 45% mieszkańców miasta. Latem br. pojawiły się doniesienia o kłopotach finansowych Energetyki Cieszyńskiej, której groziła upadłość. Sytuacja ta groziła brakami w dostawie ciepła do wielu mieszkańców miasta w zbliżającym się sezonie grzewczym.

Widmo tych działań zostało zażegnane podczas poniedziałkowej konferencji, a mieszkańcy miasta mogą być spokojni o ciepło tej zimy. Jak informują przedstawiciele Tauronu, w celu dostarczenia ciepła dla wszystkich mieszkańców Cieszyna zgromadzono już 6,5 ton węgla, zakontraktowano też dostawę kolejnych 5 ton.

Włączenie Energetyki Cieszyńskiej do Grupy Tauron Ciepło było możliwe po umorzeniu udziałów stanowiących własność Gminy Cieszyn. Jak informują władze miasta oraz przedstawiciele spółki, wiąże się to w z wieloma korzyściami biznesowymi i możliwościami rozwoju spółki i jej stabilności finansowej. W Cieszynie może zostać również wykorzystane know-how spółki, a sieć grzewcza w mieście uzyska dostęp do nowoczesnej technologii.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE