Miasto rozda 500 sadzonek drzew. Wszystko w ramach akcji „Więcej zieleni, więcej tlenu”

2021-04-16 17:24
Darmowe sadzonki na rynku
Autor: FB Antoni Szlagor

Pierwsza akcja z cyklu „Więcej zieleni, więcej tlenu”, polegająca na rozdawaniu sadzonek drzew planowana jest na 22 kwietnia, kiedy przypada Dzień Ziemi

- Mamy świadomość, jak bardzo drzewa są potrzebne, choć wiadomo że nieraz zdarza się i tak, że i drzewa usunąć. Najważniejsze jednak, by wykonywać nowe nasadzenia. Dlatego nasza akcja przypadająca dokładnie w dzień ziemi – przekonuje burmistrz Żywca – Antoni Szlagor.

- Zasada jest bardzo prosta – wystarczy być z nami na żywieckim rynku, i odebrać sadzonkę. Do rozdania będą jawor, lipa i sadzonki drzew owocowych. Co więcej, nie oczekujemy w zamian nawet surowców wtórnych – dodaje.

Burmistrz zachęca także mieszkańców miasta, ale i firmy które chciałyby wesprzeć akcję i zasadzić u siebie drzewo - do wpłat na specjalne konto dedykowane wiosennej akcji. Numer zajdziecie na stronie internetowej miasta.

- Wpłacając pieniądze – nawet drobne kwoty na to konto, przyczynicie się państwo do poprawy srodowiska naturalnego w naszym mieście – przekonuje. Dodatkowo otrzymacie też imienny certyfikat potwierdzający udział w naszej akcji. Wszystkie pieniądze wpłacone zostaną przekazane bezpośrednio na zakup sadzonek, które już niebawem przekażemy mieszkańcom – zapewnia burmistrz Szlagor.

Sadzonki będą rozdawane na żywieckim rynku do wyczerpania zapasów. Akcja organizowana będzie wspólnie z nadleśnictwem Jeleśnia.

Będą rozdawać sadzonki
W tym roku majówka w Karkonoszach może wszystkich zaskoczyć. Zobaczcie, ile tam śniegu!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE