Łysa Góra zaprasza. To jedna z propozycji weekendowej wyprawy w nowo wydanym polsko- czeskim przewodniku "Beskidzkie Wędrówki"

2021-09-24 14:10
wizyta studyjna w Czechach
Autor: Starostwo Bielsko Biała

Zdobyciem najwyższego szczytu pasma Beskidu Morawsko-Śląskiego- Łysej Góry zakończył się projekt „Beskidzkie Wędrówki"." To jedna z propozycji przewodnika wydanego pod tym samym tytułem. Taka jednodniowa wycieczka może być propozycją choćby na najbliższy słoneczny weekend.

  Łysa Góra jest wyższa od naszego Skrzycznego- 1323 m, ale bardzo przyjemnie się na nią wchodzi. A to tylko niespełna godzina jazdy autem z Żywca. Wypad w góry można połączyć ze zwiedzaniem Frydlantu nad Ostrawicą. 10-tysięczne miasteczko było w tym projekcie czeskim partnerem Powiatu Bielskiego.

Polecamy odwiedzić tam fabrykę emalii artystycznej i neoromańską kaplicę klasztoru, w którym obecnie mieści się centrum usług socjalnych.

- To urokliwe miejsce, które może być bazą wypadową w Beskidy – mówi o mieście Marcin Filip ze Stowarzyszenia „Region Beskidy”, jeden z uczestników wizyty studyjnej w Czechach. To jedna z wartości zakończonego właśnie projektu. ( posłuchaj poniżej)

– Uczestniczyli w nim ludzie, zajmujący się na co dzień turystyką, którzy zachęcają do odwiedzenia tego regionu. To mogą być wypady jedno lub kilkudniowe, których propozycje znalazły się w wydanym w ramach projektu przewodniku – mówi Magdalena Więzik, naczelnik wydziału promocji powiatu, kultury, sportu i turystyki w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. ( posłuchaj poniżej )

W ramach polsko-czeskiego projektu, oprócz wizyt studyjnych wydano przewodnik „Beskidzkie Wędrówki” ” z propozycjami jedno lub kilkudniowych wycieczek po Beskidach. Wydawnictwo w językach: polskim i czeskim jest dostępne w biurach podróży, ośrodkach promocji oraz informacji turystycznych na pograniczu polsko-czeskim.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

posłuchaj:Marcin Filip ze Stowarzyszenia Region Beskidy o zwiedzaniu Frytlandu nad Ostrawicą
Magdalena Więzik o nowym przewodniku Beskidzkie Wędrówki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE