Łowcy sumów pastwiący się nad rybami i kłusujący turyści. Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej w Żywcu nie mają chwili wytchnienia

2021-07-18 11:43
akcja SRR Żywiec
Autor: SSR Żywiec

Podczas kolejnych patroli strażnicy Społecznej Straży Rybackiej Żywiec ujawnili u dwóch wędkarzy złowione sumy, a w sumie należałoby napisać "sumiki". I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż jeden ze złowionych sumów przechowywany sposób widoczny na zdjęciach był jeszcze żywy.

 Na pytanie strażników, dlaczego w taki sposób traktuje żywego suma, wspomniany wędkarz odparł : "już dostał pałką i to jest jego końcówka".

-My nie negujemy faktu, zabierania ryb, pod warunkiem przestrzegania limitów, wymiarów i okresów ochronnych. Spotkaliśmy się także z licznymi stwierdzeniami ze strony wędkarzy, iż sum to "największy szkodnik", ale dla nas, przede wszystkim to żywa istota zasługująca na szacunek. Niestety z przykrością musimy stwierdzić, iż traktowanie złowionych ryb przez niektórych wędkarzy pozostawia wiele do życzenia -informują strażnicy SSR Żywiec. ( galeria poniżej)

To nie wszystko. Strażnicy w ciągu tylko jednego patrolu złożyli pięć zawiadomień  do Państwowej Straży Rybackiej w Katowicach.

Strażnicy przeprowadzili kolejne patrole zbiorników zaporowych oraz rzek górskich. Efektem wspomnianych kontroli jest pięć sporządzonych zawiadomień o wykroczeniach, które zostały przesłane do Państwowej Straży Rybackiej w Katowicach.

-Okres wakacyjny to czas odpoczynku, podczas którego nie brakuje wędkarskich zasiadek. Obserwujemy zwiększoną presję wędkarską na naszych wodach, spowodowaną przyjazdem turystów, a co się z tym wiąże, więcej pracy. Staramy się systematycznie zaglądać nad wodę, tak aby nie dopuszczać do incydentów przeciwko środowisku wodnemu- zapewniają strażnicy SSR Żywiec.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE