Jeleśnia przebuduje centrum. Obecne rozwiązanie na ruchliwym skrzyżowaniu nie sprawdza się

2020-02-04 11:48
Szukają nowych rozwiązań dla skrzyżowania
Autor: Katarzyna Graboń

Jeleśnia przebuduje centrum. Choć gmina wciąż boryka się z kłopotami finansowymi, urzędnicy starają się o przebudowę skrzyżowania na rynku - w samym centrum tej turystycznej miejscowości.

Nowe inwestycje w Jeleśni

Władze miasta planują przebudowę skrzyżowanie na rynku w samym centrum pięknej turystycznej miejscowości. Mają na tym zyskać zarówno mieszkańcy Jeleśni, jak i turyści.

– Musimy coś z tym zrobić, tu jest po prostu niebezpiecznie. Mamy tu szkołę, karczmę, straż pożarną, lokalny ośrodek zdrowia i punkty usługowe – przyznaje wójt Anna Wasilewska. Na miejscu odbyła się już wizja lokalna w której uczestniczyli przedstawiciele służb oraz inspektorzy.

Wójt deklaruje, że wystąpi do Marszałka Województwa z prośbą o przygotowanie kompleksowego projektu przebudowy rozwiązań drogowych na rynku w Jeleśni.

To będzie bardzo ważny, choć kosztowny projekt – dodaje wójt. Na realizację pomysłu przyjdzie jednak mieszkańcom poczekać. Samo tylko projektowanie kompleksowego rozwiązania poprawiającego bezpieczeństwo w Jeleśni może zająć nawet dwa lata.

W najbliższym czasie gmina uzupełni wniosek do Zarządu Dróg Wojewódzkich o stworzenie zatoczki, która ułatwi parkowanie rodzicom podwożącym dzieci do szkoły. Dodatkowo, na wiosnę przemalowane ma zostać przejście dla pieszych na drodze wojewódzkiej 945. Kolejnym rozwiązaniem ma być także tymczasowa zmiana organizacji ruchu przy trasie na Przyborów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE