Gdzie w weekend na narty w Beskidach? Na stokach panują świetne warunki

i

Autor: Beskid Sport Arena

Gdzie w weekend na narty w Beskidach? Na stokach panują świetne warunki

2023-02-03 15:43

Zbliżający się wielkimi krokami weekend będzie stał pod znakiem zdecydowanie zimowej pogody. Taka aura tworzy idealny klimat do białego szaleństwa na stoku narciarskim. A tych w Beskidach jest pod dostatkiem. Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście się, który z nich wybrać, prezentujemy najpopularniejsze ośrodki w regionie.

Narciarska oferta Szczyrku

Zacznijmy od Szczyrku, czyli narciarskiej stolicy Beskidów. Na terenie miasta działa kilka popularnych wyciągów narciarskich.Jednym z nich jest Szczyrk Mountain Resort. W tym momencie na narciarzy czeka 12 tras o różnej długości, co daję łącznie ponad 20-kilometrowe pole do popisu fanom zimowego szusowania. Ośrodek w weekend otworzy swoje podwoje już o godzinie 7:30, a narciarskie szaleństwo potrwa do godziny 21:00. Między 18:00 a 21:00 w Szczyrk Mountain Resort organizowana jest jazda nocna. Warunki na stoku wyglądają znakomicie... ale nie będziemy Was o tym przekonywać. Zobaczcie sami nagranie wykonane dzisiejszego poranka.

Dużą popularnością w Szczyrku cieszy się również Beskid Sport Arena. W ośrodku zlokalizowane są cztery trasy o różnej długości i odmiennym stopniu trudności. Miejsce dla siebie znajdą tam zarówno osoby dopiero rozpoczynające swoją narciarską przygodę, jak i zwolennicy znacznie trudniejszych wyzwań. Stok otwiera się o godzinie 7:00, a w godzinach od 17:00 do 20:00 odbywa się nocna jazda. Polecamy jednak udać się na miejsce z samego rana. Jest wówczas szansa zastać niezapomniane widoki, czego dowodem jest zdjęcie wykonane dzisiaj:

Jak już jesteśmy przy Szczyrku, nie możemy zapomnieć o ośrodku Biały Krzyż, znajdującym się na położonej na wysokości Przełęczy Salmopolskiej (934 m n.p.m.). Na jego terenie działają dwa wyciągi, a na zlokalizowanych tam trasach odnajdą się zarówno osoby uczące się jeździć, jak i doświadczeni weterani. I najważniejsze - śniegu na pewno wystarczy dla wszystkich. Taki wniosek można wyciągnąć, oglądając przekaz na żywo z kamer ustawionych w ośrodku. Stok jest otwarty od 8:00 do 20:00.

Co narciarzom oferuje Wisła?

Wiele dobrego do zaoferowania narciarzom ma również Wisła. Jednym z najpopularniejszych miejsc w tej malowniczej miejscowości jest stacja Cieńków. W chwili obecnej na terenie ośrodka otwarte są 4 z 5 tras... lecz wiele wskazuje na to, że do tego grona już w weekend dołączy popularna trasa nr 5. W sobotę i niedzielę ośrodek będzie otwarty w godzinach od 8:00 do 21:00 (z przerwą techniczną między 15:45 a 17:00). A że warunki do jazdy są znakomite, udowadniają zdjęcia udostępnione na jego Facebooku.

Na narciarzy czeka również ośrodek Klepki. Jak informuje on na swojej stronie internetowej, w chwili obecnej panują tam dobre warunki dla narciarzy, a pokrywa śnieżna ośrodka wynosi od 50 do 100 cm. Informacje te potwierdza również obraz na żywo z kamer zamontowanych na stoku - jest biało, śnieżnie i aż chce się wskakiwać na narty. W weekend stok będzie otwarty od 8:00 do 21:00.

Pozostając w Wiśle, zajrzyjmy jeszcze do Nowej Osady. Popularny ośrodek oferuje obecnie narciarzom 4 trasy, dedykowane dla średnio-zaawansowanych miłośników białego szaleństwa. W weekend stok będzie otwarty od godziny 8:00 do 22:00, więc osoby lubiące nocną jazdę na pewno poczują się tam znakomicie. Warunki - podobnie jak w innych zaprezentowanych miejscach - zapraszają do zimowego szaleństwa. Zobaczcie zresztą sami.

Na "Dębowcu" pojeździsz krócej niż zwykle

Na koniec odwiedźmy na chwilę Bielsko-Białą, gdzie po niemal miesięcznej przerwie technicznej działanie wznowił stok Dębowiec. W ten weekend praca ośrodka jest znacznie krótsza niż w pozostałych dniach, a to z powodu odbywających się tam w niedzielę 5 lutego narciarskiego "Pucharu Reksia". Z tej przyczyny stok będzie czynny w sobotę od godziny 9:00 do 16:00, a w niedzielę od 16:00 do 20:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE