Finał WOŚP 2023 w Wiśle. Spacerując, możesz wspierać orkiestrę

2023-01-24 14:18
WOŚP 2023
Autor: WOŚP

Poznaliśmy program tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wiśle. Wydarzenie odbywające się na Pl. B. Hoffa obfituje w urozmaicone atrakcje. Co ważne, wspierać Orkiestrę można nie tylko wpłacając pieniądze kwestującym wolontariuszom - W Wiśle po raz kolejny odbywa się akcja "Chodzimy dla WOŚP", w ramach której możemy zamieniać kilometry na złotówki dla Orkiestry.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2023 w Wiśle - Program

Główne wydarzenia związane z tegorocznym finałem WOŚP-u w Wiśle skupią się wokół Pl. B. Hoffa. Organizatorzy zrobili wiele, by dzień ten był wyjątkowy - nie zabraknie pokazów muzycznych, atrakcji dla fanów czworonogów, czy pokazów sprzętu ratowniczego i motoryzacji. Całość rozpocznie się już 29 stycznia o godzinie 14:00. Poniżej zamieszczamy dokładny rozkład jazdy:

  • 14:00 - parada psów niekoniecznie rasowych
  • 15:00 - koncert Niemego Chóru Uniwersytetu Śląskiego
  • 15:30 - rozgrzewka z Karoliną Markiewicz
  • 16:00 - koncert Kapeli Wisła
  • 16:30 - koncert zespołu SzlAban
  • 17:20 - pokaz mody - prezentacja wełnianej koronki koniakowskiej  Lucy Lace & Wool
  • 18:00 - koncert zespołu oFF Kultura
  • 19:00 - Koncert zespołu Mocno Popularni
  • 20:00 - Światełko do Nieba

W Wiśle odbędą się również wydarzenia towarzyszące. Poza wymienionymi wyżej atrakcjami, na Pl. B. Hoffa sprzęt ratowniczy zaprezentują GOPR-owcy i strażacy, zostanie również zorganizowany pokaz motocykli Harley-Davidson, a na wszystkich uczestników zabawy czeka kuchnia polowa. Z kolei w Miejskiej Bibliotece Publicznej w godzinach od 14:00 do 16:00 będą miały miejsce filcowanie serduszek z wełny i warsztaty plastyczne.

WOŚP można wspierać też biegając i spacerując

W tym roku w Wiśle po raz kolejny odbywa się akcja "Chodzimy dla WOŚP". Jej inicjatywa jest bardzo prosta - wystarczy wyjść na spacer lub pobiegać, zarejestrować swój dystans za pomocą jednej z używanych do tego celu aplikacji, a następnie wysłać screen dokumentujący pokonaną odległość do Wiślańskiego Centrum Kultury (za pośrednictwem Facebooka lub adresu mailowego: echo@wisla.pl). Obowiązuje tylko jedna zasada - wybrana trasa musi przynajmniej częściowo obejmować teren Wisły. Dla osób, które pokonają największy dystans przewidziane są upominki i pamiątkowe medale.

Jak informują organizatorzy, za każdy udokumentowany kilometr partnerzy akcji wpłacą na konto WOŚP złotówkę. Inicjatywa odbywa się od 23 do 29 stycznia. Jak widać, pomagać można również dbając o własne zdrowie.

W Wiśle organizowane są również specjalne licytacje charytatywne, z których zyski zostaną przeznaczone na konto WOŚP-u. Jej przedmiotem jest zwiedzenie skoczni narciarskiej w Wiśle wspólnie z legendą skoków narciarskich, Adamem Małyszem. "Z kim najlepiej zwiedzić skocznię narciarską im. Adama Małysza jak nie z samym … Adamem Małyszem" - retorycznie pytają w opisie aukcji organizatorzy. Licytacja jest otwarta do 30 stycznia. W chwili obecnej (24 stycznia, około godziny 14:30) najwyższa oferta wynosi 3065,60 złotych.

WOŚP w 2023 roku gra dla osób walczących z sepsą

Tegoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem " Chcemy wygrać z sepsą!Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Zebrane przez orkiestrę środki zostaną przeznaczone na zakup aparatury medycznej, która pomaga w szybkim diagnozowaniu i leczeniu tej niebezpiecznej choroby. Podczas zeszłorocznej odsłony WOŚP-u zebrano 224 376 706,35 zł, które przeznaczono na wsparcie dziecięcej okulistyki. Gorąco liczymy, że w tym roku padnie kolejny rekord!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE