Festiwal filmowy Watch Docs w Żywcu i Bielsku-Białej. W Beskidach toczy się debata o prawach człowieka

2022-11-24 11:23
Festiwal filmowy Watch Docs w Żywcu i Bielsku-Białej
Autor: Pixabay

Od środy 23 listopada w Żywcu odbywa się objazdowy festiwal filmowy Watch Docs. W jego ramach emitowane są produkcje obejmujące tematykę praw człowieka i problemów humanitarnych dzisiejszego świata. Jutro festiwal zawita również do Bielska-Białej.

Watch Docs festiwal 2022 - program w Żywcu i Bielsku-Białej

Watch Docs to jeden z najważniejszych festiwali poruszających kwestię praw człowieka. Filmy emitowane podczas wydarzenia skupiają się wokół najważniejszych problemów humanitarnych współczesnego świata. Emisja połączona jest z panelami dyskusyjnymi, które często prowadzą goście związani z działalnością dobroczynną i walką o ochronę praw człowieka.

W 2022 roku Watch Docs zawitało do ponad 20 miast na terenie całej Polski. Głównym organizatorem objazdowego festiwalu jest Helsińska Fundacja Praw w człowieka. W przygotowanie wydarzeń w poszczególnych miejscowościach włączają się również lokalni partnerzy, jak np. organizacje pozarządowe czy ośrodki akademickie.

Objazdowy festiwal Watch Docs został zaplanowany w Żywcu i Bielsku-Białej. Żywiecka odsłona festiwalu odbywa się w terminie 23-28 listopada. Filmy będą wyświetlane między innymi w lokalnym kinie Janosik, Kawiarni Przystanek i Żywieckim Centrum Wolontariatu. Dokładny program emisji oraz paneli dyskusyjnych znajdziecie na stronie wydarzenia.

Z kolei festiwal Watch Docs w Bielsku-Białej odbędzie się w dniach 25-26 listopada. Wszystkie filmy zostaną wyświetlone w Klubokawiarnii Aquarium. Organizację wydarzenia wsparły redakcjaBB i Stowarzyszenie Montaż. Szczegółowy plan festiwalu w Bielsku jest zamieszczony tutaj.

Wstęp na filmy emitowane w ramach festiwalu jest darmowy. Wszystkie produkcje posiadają polskie napisy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE