Fatalne statystyki na drogach powiatu bielskiego. W trzy dni zatrzymano kilkunastu nietrzeźwcych uczestników ruchu

i

Autor: Pixabay

Fatalne statystyki na drogach powiatu bielskiego. W trzy dni zatrzymano kilkunastu nietrzeźwcych uczestników ruchu

2023-03-21 14:38

Łącznie 16 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego zatrzymali soboty do niedzieli policjanci z Bielska-Białej na drogach całego powiatu. W tej grupie znalazło się 10 kierowców i 6 rowerzystów. Jak informują mundurowi z bielskiej komendy, problemem są również pirackie wybryki na drogach i znaczne przekraczanie dozwolonej prędkości.

16 pijanych i 1 pod wpływem narkotyków. To bilans z ostatnich dni

Na niewiele zdają się policyjne apele. Mimo licznych przestróg, wciąż wiele osób decyduje się na jazdę po spożyciu alkoholu lub substancji psychoaktywnych. Dowodem na to jest policyjna statystyka z ostatnich trzech dni, którą udostępnili mundurowi z Bielska-Białej. Od soboty do niedzieli na drogach powiatu bielskiego zatrzymano 10 nietrzeźwych kierowców i 6 rowerzystów. Dodatkowo, w trakcie jednej z przeprowadzanych kontroli drogowych okazało się, że kierowca pojazdu usiadł za kierownicą pod wpływem narkotyków.

Jednak nie tylko alkohol i substancje odurzające są problemem na drogach powiatu. Policjanci zwracają uwagę również na to, że po drogach wciąż porusza się wielu piratów drogowych, którzy między innymi znacznie przekraczają dozwoloną na danym obszarze prędkość. Niestety częstym zjawiskiem jest złamanie przepisów i jazda nawet o 50 km/h za szybko w obszarze zabudowanym.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba. Nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wielu tragediom.

- komentują przedstawioną przez siebie statystykę policjanci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE