policja

i

Autor: Policja zdjęcie poglądowe

Cieszyn. Kolejna seniorka oszukana przez perfidnych złodziei. Kobieta straciła 50 tysięcy złotych

2023-03-22 9:51

Kolejne telefoniczne oszustwo, którego ofiarą padła seniorka z naszego regionu. W Cieszynie złodzieje wyłudzili od 87-letniej kobiety 50 tysięcy złotych. Aby okraść starszą kobietę, skorzystali z metod "na policjanta" i "na wypadek".

Wyłudzenie w Cieszynie. Starsza kobieta straciła oszczędności

O przebiegu kradzieży poinformowała KPP w Cieszynie. Do 87-letniej mieszkanki miasta zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Fałszywy mundurowy przekazał kobiecie, że jej syn spowodował wypadek samochodowy.

Chwilę potem słuchawkę przejął drugi z oszustów, który z kolei przedstawił się jako syn seniorki. Mężczyzna przekazał starszej kobiecie, że grozi mu więzienie, którego może uniknąć, wpłacając wysoką kaucję. Z tego powodu dzwonił by poprosić 87-latkę o przekazanie 50 tysięcy złotych kurierowi.

Niestety, starsza kobieta spanikowała i nie zweryfikowała informacji. 87-latka przygotowała pieniądze, a następnie zgodnie z instrukcją oszustów przekazała je kurierowi, który zjawił się pod jej adresem. 

Oszustwa telefoniczne, których ofiarą padają przede wszystkim seniorzy , mają często miejsce w naszym regionie. Poszczególne jednostki policji regularnie informują o kolejnych wyłudzeniach. Złodzieje stosują różne metody - czasami podają się za pracowników banku, innym razem wcielają się w rolę policjantów lub prokuratorów, a niektórzy udają członków rodziny seniorów. Bardzo często w kradzieży bierze udział kilka osób, a wspomniane przed chwilą metody są ze sobą łączone, by jeszcze bardziej uwiarygodnić oszustwo.

Oszust działa stanowczo, narzuca presję czasową i prosi o dyskrecje. W ten sposób oszuści wyłudzają pieniądze w wysokości od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych, a pokrzywdzeni często tracą oszczędności całego życia.

- komentują cały proceder mundurowi z Cieszyna, po raz kolejny apelując o zachowanie ostrożności i nie przekazywanie pieniędzy po otrzymaniu tego typu telefonu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE