Żywiec: Chęci są, ale brakuje pieniędzy na wyczekiwane rondo. Co teraz?

2020-02-05 14:24
Żywiec: Chęci są, ale brakuje pieniędzy na wyczekiwane rondo. Co teraz?
Autor: Google maps

Mieszkańcy ulicy Leśnianka w Żywcu nie mogą doczekać się na poprawę bezpieczeństwa przy tej ruchliwej trasie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby rondo. Niestety na ten cel nie ma pieniędzy w starostwie.

Choć to droga powiatowa, starostwo nie ma środków na to, by wyłożyć na remont czy wybudowanie tam ronda, które usprawniałoby ruch w godzinach szczytu – wyjaśnia starosta żywiecki Andrzej Kalata.

- Starostwa nie stać na wybudowanie ronda na drodze dojazdowej do nowego szpitala, nie ma więc mowy o inwestowaniu w rejonie Leśnianki. Jeżeli jednak miasto zdecydowałoby się na budowanie ronda – utrudniać inwestycji nie będziemy, wydamy wszelkie konieczne zgody, możemy podpisać odpowiednie porozumienie – zapewnia nasz rozmówca.

Tymczasem, również i miasto nie ma środków na wybudowanie upragnionego ronda.

Ulica Armii Krajowej jest droga miejską, natomiast ulica Leśnianka jest drogą powiatową, warto mieć nadzieję, że urzędnicy spotkają się wpół drogi – na rondzie, bo właśnie takie rozwiązanie pozwoliłoby na rozładowanie notorycznie tworzących się w tamtym miejscu korków.

Jedyne na co mogą obecnie liczyć mieszkańcy Zabłocia to wybudowanie brakującego kilometrowego fragmentu chodnika oraz wymiana nawierzchni drogi. projekt przewiduje przebudowę odwodnienia oraz przejścia i zatoki autrobusowe

Projekt jest już gotowy - przewiduje przebudowę odwodnienia, powstanie zatok autobusowych,a także oznaczenie przejść dla pieszych. W Wydziale Budownictwa jest właśnie procedowane pozwolenie na budowę. Starostwo w drugiej połowie roku chce ubiegać się o dofinansowanie na ten cel między innymi z Funduszu Dróg Samorządowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE