Bielsko-Biała. Zamkną wiadukt na ul. Kwiatkowskiego. Utrudnienia potrwają aż przez dwa lata

i

Autor: Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Bielsko-Biała. Zamknięcie wiaduktu na ul. Kwiatkowskiego. Utrudnienia potrwają przez dwa lata

2023-03-22 15:31

W poniedziałek, 27 marca zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu w Bielsku-Białej związana z zamknięciem ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego. Modernizacja tej arterii komunikacyjnej ma potrwać do wiosny 2025 r. Władze miasta podają plan objazdów. Inwestycja wpływa również na organizację ruchu kolejowego, a przede wszystkim odciska piętno na funkcjonowaniu przystanku Bielsko-Biała Północ.

27 marca o godzinie 10.00 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, w ramach której przewiduje się zamknięcie ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Warszawską (bez ingerencji w to skrzyżowanie) do skrzyżowania z ul. Michała Grażyńskiego (rondo Ofiar Katynia) przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłości ruchu na tym skrzyżowaniu.

Ruch pieszy w obrębie ronda Ofiar Katynia będzie odbywał się bez zmian z wyjątkiem braku możliwości przejścia ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego od ronda Ofiar Katynia do ul. Warszawskiej.

Na czas zamknięcia ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego zostaną wyznaczone objazdy:

  • objazd wewnętrzny – dla pojazdów powyżej 3,5 t (na mapie poniżej linia czarno-żółta) ulicami: Michała Grażyńskiego, Konwojową, Chochołowską, Katowicką, Węglową (w obu kierunkach);
  • objazd wewnętrzny – dla pojazdów do 3,5 t (na mapie poniżej linia zielona) ulicami: Komorowicką, Mazańcowicką, Katowicką (w obu kierunkach);
  • objazd zewnętrzny - (na mapie poniżej linia różowa) ulicami: Warszawską, drogą ekspresową S1 (na odcinku Węzeł Komorowice – Węzeł Rosta) i Niepodległości.

Przewidywany czas funkcjonowania czasowej organizacji ruchu z zamknięciem ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego to okres od 27 marca 2023 r. do 10 marca 2025 r.

Co ze stacją kolejową Bielsko-Biała Północ?

W obrębie wiaduktu na ul. Kwiatkowskiego znajduje się również kładka prowadząca do stacji Bielsko-Biała Północ. Zamknięcie wiaduktu sprawia, że wiele osób zastanawia się, jak będzie wygląda możliwość dostania się na ten przystanek.

Jak przekazała portalowi bielsko.biala.pl Katarzyna Głowacka ze spółki PKP PLK, w ramach przeprowadzonych prac ,wykonawca inwestycji na ul. Kwiatkowskiego utrzyma dojście do peronu na przystanku Bielsko-Biała Północ od strony ul. Warszawskiej. Przejście będzie czynne do czerwcowej korekty rozkłady jazdy, kiedy to przystanek zostanie wyłączony z użytku. Zostanie on ponownie uruchomiony po zakończeniu inwestycji, a więc w marcu 2025 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE