Bielsko-Biała. Wyjątkowy kiermasz książek w Galerii Sfera. Czytając, można wesprzeć potrzebujących

i

Autor: Galeria Sfera

Bielsko-Biała. Wyjątkowy kiermasz książek w Galerii Sfera. Czytając, można wesprzeć potrzebujących

2023-03-21 15:50

25 marca w Galerii Sfera odbędzie się druga edycja akcji Żyjące Książki. To projekt organizowany wspólnie z Fundacją Ekologiczną Arka, który jest odpowiedzią na potrzebną pomoc dla domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz bezdomnych zwierząt z Bielska-Białej i okolic. Zysk ze sprzedaży książek zostanie przeznaczony na wsparcie tych instytucji.

Kiermasz używanych książek odbywa się w największej galerii handlowej na Podbeskidziu już od ponad 5 lat. Pierwsze wydarzenie w 2023 roku w odświeżonej formule spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców, czego potwierdzeniem jest zebrana kwota 4.740 złotych, która została przekazana m.in. na zakup warzyw dla zwierząt z przytuliska Przystań Ocalenie.

Uczestnictwo w akcji jest niezwykle proste, a wziąć w niej udział może każdy zainteresowany.Obecnie można już przynosić książki do Punktu Informacyjnego Galerii I w godzinach od 9.00 do 21.00. Każda osoba zainteresowana może też wziąć udział w kiermaszu, który odbędzie się 25 marca w foyer Galerii II. Kupując interesującą nas książkę wspiera się organizacje, które pomagają potrzebującym. Organizatorzy proszą o przynoszenie na kiermasz książek używanych w dobrym stanie, przeznaczonych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nowa formuła akcji Żyjące Książki jest już obecna w całym kraju i, jak widzimy po frekwencji podczas ostatniej edycji, nadal cieszy się dużym uznaniem naszych klientów. Jesteśmy dumni, że to właśnie w Galerii Sfera 5 lat temu narodziła się idea organizowania kiermaszów używanych książek. Żyjące Książki to akcja, która łączy w sobie wiele wartości: ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Dlatego już dziś zapraszamy na kolejną odsłonę wydarzenia i życzymy wielu nowych literackich odkryć

- mówi marketing manager Galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE