Bielsko-Biała: 30 nowych mieszkań przy ul. Batorego czeka na swoich właścicieli. Pierwsi lokatorzy już wprowadzają się do budynku

2023-01-11 12:17
Nowe mieszkania w Bielsku-Białej
Autor: Paweł Sowa/UM w Bielsku-Białej

10 stycznia miało miejsce symboliczne oddanie do użytku budynku mieszkalnego przy ul. Stefana Batorego 26. W inwestycji realizowanej przez spółkę TBS zamieszka 30 rodzin. W uroczystym otwarciu wzięli udział urzędnicy miejscy z prezydentem Bielska-Białej Jackiem Klimaszewskim na czele, a pierwsi mieszkańcy otrzymali już klucze do swoich nowych mieszkań.

W nowym budynku zamieszka 30 rodzin

Budowa nowego bloku mieszkalnego rozpoczęła się jeszcze wiosną 2021 roku. Zgodnie z założonym planem, w 5-ciopiętrowym budynku znalazło się 30 mieszkań. Jak informują władze miasta, liczą one od 37 do 69 metrów kwadratowych. W skład kompleksu wchodzi  pięć mieszkań jednopokojowych, piętnaście dwupokojowych i dziesięć trzypokojowych

Co ważne, wszystkie z nich są już gotowe do zamieszkania. W każdym z mieszkań położono panele i płytki, zamontowano w nich także gniazdka elektryczne, kuchenki, sanitariaty i grzejniki. Ściany wszystkich pomieszczeń są również świeżo pomalowane na biało.

Na najniższej kondygnacji budynku znajdują się tzw. komórki lokatorskie, wózkownia i rowerownia, a także pomieszczenia techniczne - rozdzielnia elektryczna, pomieszczenie wodociągowe itp. Blok został wyposażony w windę obsługującą wszystkie sześć pięter. Wokół budynku powstało też 45 miejsc parkingowych. Na teren wokół bloku wjeżdża się z jednej strony przez bramę, z drugiej przez szlaban, przejazd jest dostępny również dla mieszkańców okolicznych budynków.

Koszt całej inwestycji wyniósł 9 milionów złotych

Inwestycja przy ul. Stefana Batorego 26 została zrealizowana przez bielską spółkę TBS.To pierwsze tego typu działanie firmy po dwudziestoletniej przerwie. Jak informują władze miasta, całościowy koszt inwestycji wyniósł 9 miliona złotych. Środki te pochodzą z Funduszu Dopłat i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, pieniędzy wyłożonych przez miasto, partycypacji mieszkańców oraz środków własnych TBS.

Lista właścicieli mieszczących się w budynku mieszkań została wyłoniona w wyniku zeszłorocznego naboru prowadzonego przez miasto i TBS. Otwarta wczoraj inwestycja jest dedykowana osobom o średnich dochodach. Podczas wtorkowego otwarcia, klucze do nowych mieszkań trafiły do trzech rodzin. Wkrótce do tego grona dołączą kolejne osoby.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE