Dramat w Zelowie! Pijany 65-latek groził, że spali żonę razem z domem! Mężczyzna trafił do aresztu

2021-03-19 14:29
Zelów: Pijany 65-latek groził żonie, że spali ją razem z domem! Mężczyzna trafił do aresztu
Autor: KPP Bełchatów

To mogło skończyć się prawdziwą tragedią! Są zarzuty i decyzja o tymczasowym areszcie dla 65-latka spod Bełchatowa, który podpalił kotłownię i groził swojej żonie, że spali ją razem z domem. Mężczyzna był pijany. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Do dramatycznych wydarzeń doszło we wtorek, 16 marca, w Zelowie.

16 marca o godz. 19 oficer dyżurny bełchatowskiej policji został zaalarmowany o pożarze, który wybuchł na terenie posesji w gminie Zelów. Na miejscu mundurowi zastali strażaków, którzy gasili ogień w kotłowni usytuowanej przy budynku mieszkalnym. W rozmowie z mieszkającą tam kobietą policjanci ustalili, że sprawcą podpalenia jest jej małżonek.

- Roztrzęsiona kobieta oświadczyła, że mąż od dłuższego czasu nadużywa alkoholu. Kiedy jest pijany awanturuje się, jest agresywny i wulgarny. Pokrzywdzona twierdziła, że w takich sytuacjach radziła sobie i nie szukała nigdzie pomocy. W dniu zdarzenia kiedy wróciła do domu 65-latek był już pijany. W pewnym momencie wyszedł z domu i chwycił kanister z benzyną. W pomieszczeniu kotłowni polał znajdujące się tam przedmioty. Kiedy podpalił wnętrze kotłowni groził pokrzywdzonej, że spali ją razem z domem - informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Sprawca szybko trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty. 18 marca sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad osobą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Uszkodzenie mienia to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Jedna taka wpadka i mogą uznać Cię za "buraka"! SPRAWDŹ, czy znasz zasady savoir vivre!

Pytanie 1 z 15
Jeśli przytrafi nam się rozmowa telefoniczna w towarzystwie, po jej zakończeniu...
Desperat skoczył z mostu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE