Zelów: Nowe laptopy dla gminnych szkół

2020-05-19 15:45
bełchatów. zelów laptopy
Autor: Urząd Gminy Zelów

25 laptopów trafi do siedmiu gminnych szkół. Na ten cel gmina Zelów pozyskała blisko 70 tys. złotych z ministerialnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Kolejny samorząd w naszym regionie skorzystał z dotacji na zakup nowego sprzętu dla szkół. Wcześniej z takiej możliwości skorzystał m.in. bełchatowski magistrat, teraz w jego ślady poszła gmina Zelów.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa we wszystkich szkołach w kraju, w tym również zelowskich od 25 marca uczniowie realizują podstawę programową w trybie pracy zdalnej. Nauczyciele i uczniowie kontaktują się ze sobą drogą internetową z wykorzystaniem dziennika elektronicznego, grup społecznościowych czy platformy e-learningowej. Zakup nowego sprzętu, który trafi zarówno do nauczycieli jak i samych uczniów, z pewnością urozmaici i udoskonali zajęcia online.

Wniosek o dofinansowanie do sprzętu komputerowego w ramach programu "Zdalna szkoła" gmina Zelów złożyła 15 kwietnia, a kwota przyznanego grantu zależna była od liczby uczniów pobierających naukę w gminnych szkołach.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE