Wsiedli na gokarty i odjechali w siną dal. Zarzuty dla dwóch mieszkańców Śląska

2020-07-16 14:27 rr
gokarty słok
Autor: KPP Bełchatów

Zarzuty dla dwóch mieszkańców województwa śląskiego, którzy ukradli rowery gokartowe z ośrodka Słok k. Bełchatowa. Mężczyźni w wieku 21 i 27 lat tłumaczyli funkcjonariuszom, że chcieli się tylko przejechać. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło 15 lipca. Dwaj mężczyźni wykorzystali nieuwagę pracownika, wsiedli na niezabezpieczone gokarty i ruszyli w drogę.

- Odjechali w stronę miejscowości Łękawa. Poinformowany o zdarzeniu inny pracownik hotelu niezwłocznie wsiadł do auta i pojechał we wskazanym kierunku. Po chwili zauważył młodych mężczyzn poruszających się gokartami, których zawrócił do hotelu. Podejrzewani powrócili, zostawili gokarty, po czym oddalili się. W tym momencie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Okazało się, że są to mieszkańcy województwa śląskiego, którzy jak tłumaczyli chcieli się tylko przejechać. Od obu była wyczuwalna woń alkoholu - informuje bełchatowska policja.

21 i 27-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia. Jeden z nich odpowie też za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.