Woda zbiera śmiertelne żniwo. W Słoku pod Bełchatowem utonął 36-latek

2022-05-02 11:39
Woda zbiera śmiertelne żniwo. W Słoku pod Bełchatowem utonął 36-latek
Autor: KPP Bełchatów

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności utonięcia 36-latka. Mężczyzna wpadł do wody w zbiorniku Słok. Ciało wyłowili płetwonurkowie. Pomimo 2,5 godzinnej akcji ratunkowej mężczyzny nie udało się uratować.

30 kwietnia tuż przed godziną 17 policjanci z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie pojechali na teren zbiornika wodnego "Słok" w związku z informacją o mężczyźnie wzywającym pomocy. Na miejscu mundurowi zastali zgłaszających, którzy krzyczeli, że pod wodą znalazły się dwie osoby. O sytuacji natychmiast zostały poinformowane pozostałe służby ratunkowe.

- Do czasu przyjazdu płetwonurków i strażaków policjanci ruszyli na pomoc. Widząc dryfujące ciało, przybrali do pomocy dwóch mężczyzn, którzy w tym czasie pływali po zbiorniku pontonem. Wyłowili oni z wody dryfującą bez ruchu kobietę i przetransportowali na brzeg. Kobieta nie dawała oznak życia. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji. W czynnościach reanimacyjnych policjantów wsparli strażacy z OSP Grocholic - informują mundurowi z Bełchatowa.

Po przywróceniu czynności życiowych 46-latka została przewieziona do szpitala w Bełchatowie. W poszukiwaniach mężczyzny uczestniczyli płetwonurkowie. Sprawdzili oni dno zbiornika wodnego i odnaleźli ciało 36-latka. Niestety na pomoc było już za późno.

- Policjanci ustalili, że tego dnia 46-latka i jej 36-letni kolega spędzali czas nad wodą, wcześniej oboje spożywali alkohol. W pewnym momencie mężczyzna schodząc stromym betonowym brzegiem poślizgnął się i wpadł do wody. Na pomoc tonącemu ruszyła kobieta, która również wpadła do wody. Finalnie oboje zniknęli pod taflą wody - dodają funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Policjanci niezmiennie apelują o zdrowy rozsądek i wyobraźnię nad wodą. Chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią. 

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy wierzysz, że resocjalizacja w Polsce jest skuteczna?
Kiedyś to była Straż Ogniowa...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE