Wiemy, kiedy ruszy stok na Górze Kamieńsk! Wkrótce otwarcie pierwszej trasy

2022-01-11 14:15
Wiemy, kiedy ruszy stok na Górze Kamieńsk! Wkrótce otwarcie pierwszej trasy
Autor: OSiR Góra Kamieńsk

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższą sobotę, 15 stycznia, na Górę Kamieńsk będą mogli zawitać pierwsi narciarze. Taką informację usłyszeliśmy dziś w ośrodku. Póki co ma ruszyć licząca 150 metrów trasa nr 3, czyli dla początkujących. A co z pozostałymi? Więcej informacji w tym artykule.

Na Górze Kamieńsk w Łódzkiem trwają intensywne przygotowania do rozpoczęcia sezonu zimowego. Produkcja białego puchu idzie tam pełną parą. Jest go już na tyle dużo, że można myśleć o otwarciu stoku. Pierwsza z trzech dostępnych tam tras ma ruszyć 15 stycznia. Mowa o trasie nr 3, czyli dla początkujących. 

- Mogę powiedzieć, że na 95% uda nam się tę trasę udostępnić - poinformował Janusz Paduch z OSiR Góra Kamieńsk. 

O jakimś szaleństwie na śniegu nie ma co mówić, bo trasa nr 3 liczy zaledwie 150 metrów. Ale od czegoś warto zacząć. Dla mniej wymagających narciarzy, a przede wszystkim dla tych początkujących, powinna wystarczyć.

Kiedy ruszą kolejne trasy?

Na pełne otwarcie stoku i uruchomienie dwóch kolejnych, większych tras trzeba jeszcze poczekać. Wszystko będzie zależeć od warunków atmosferycznych. Póki co trwa naśnieżanie stoku.

- Do dyspozycji mamy 18 armatek, w tym 4 nowe, które są wysokiej klasy i w pełni zautomatyzowane - wymienia Cezary Płoszka z ośrodka. 

Identyczny sprzęt produkuje biały puch w Alpach czy Tatrach. Każda z armatek na Górze Kamieńsk w jedną godzinę potrafi wytworzyć nawet 80 metrów sześciennych sztucznego śniegu. Oczywiście przy optymalnych warunkach, czyli odpowiedniej temperaturze i wilgotności. Im niższa, tym lepiej. 

Wszystkie zimowe atrakcje przeszły niezbędny przegląd techniczny i też czekają na otwarcie. Mowa o kolejce linowej, wyciągu talerzykowym i orczykowym oraz przenośniku taśmowym. 

Góra Kamieńsk to największy stok narciarski w centralnej Polsce. Jeśli tylko jest otwarty, przyciąga narciarzy i snowboardzistów z całego Łódzkiego i ościennych województw. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Za jazdę hulajnogą pod wpływem alkoholu grozi mandat 2500 zł. Czy to odpowiednia kwota?
Latająca przyczepa za audi. Wszystko nagrała kamera radiowozu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE