Wawrzkowizna w nowych rękach. Kto wydzierżawił ośrodek i jakie ma plany?

2021-02-16 13:42
Wawrzkowizna w nowych rękach. Kto wydzierżawił ośrodek i jakie ma plany?
Autor: Elbest

Od poniedziałku, 15 lutego popularna "Warzka" ma nowego zarządcę. Ośrodek należący do spółki Elbest będzie do końca września 2023 roku prowadzony przez Centrum Inicjatyw Społecznych Multis Multum. Czy na Wawrzkowiźnie dalej będziemy mogli korzystać z kąpieliska? Co ze stadniną, która jeszcze kilka miesięcy temu była zagrożona likwidacją? Więcej dowiecie się w tym artykule.

Trudno byłoby znaleźć mieszkańca Bełchatowa i regionu, który nie odwiedził popularnej "Warzki". Ośrodek, który znajduje się kilka kilometrów od Bełchatowa to dla wielu jedyne miejsce w regionie, gdzie w okresie letnim można się zrelaksować, korzystając m.in. z plaży, kąpieliska, rowerków wodnych, boisk czy stadniny koni. Wiele osób nie tylko go lubi, ale jest też z tym ośrodkiem mocno związanych.

15 lutego należący do spółki Elbest Ośrodek Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna został wydzierżawiony Centrum Inicjatyw Społecznych Multis Multum. Umowa ma obowiązywać do końca września 2023 roku.

Całoroczna dzierżawa ośrodka to alternatywa dla przyjętego w ramach planu restrukturyzacji spółki Elbest sezonowego zamykania Wawrzkowizny w okresie od listopada do kwietnia. Warunki dzierżawy przewidują funkcjonowanie stadniny koni w dotychczasowym kształcie. W okresie letnim, nie zmieni się również działalność kąpieliska. Pracownicy zatrudnieni w ośrodku będą świadczyć pracę u dzierżawcy na warunkach nie gorszych niż dotychczasowe, a w sprawie transferu pracowników zostało podpisane porozumienie z udziałem spółki, dzierżawcy oraz związków zawodowych.

Stowarzyszenie, które wydzierżawiło ośrodek funkcjonuje od 2007 roku i posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez turystycznych oraz obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży. Ponadto zajmuje się organizacją turniejów sportowych, eventów i imprez okolicznościowych.

- Poprzez wielopoziomowość działań i szeroki zakres możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych CIS Multis Multum opracowuje plan rozwoju Wawrzkowizny w różnych jej obszarach, od udoskonalenia infrastruktury, poprzez wzbogacenie oferty gastronomicznej, po obszar związany z atrakcjami turystycznymi. Priorytetem jest inwestycja w turystykę, a przede wszystkim rozwój stadniny i właściwa opieka nad końmi. Jesteśmy przekonani, że kompetencje i doświadczenie organizacyjne całego zespołu CIS Multis Multum wraz z dotychczasowymi pracownikami ośrodka Wawrzkowizna daje gwarancje wysokiej jakości usług oferowanych przez nasz podmiot – powiedział Jarosław Wełna, prezes zarządu Centrum Inicjatyw Społecznych Multis Multum.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy chciałbyś mieszkać w tak małym mieszkaniu?
Jak Andrzej Stękała został kelnerem? SE odwiedziło karczmę, w której pracuje nasz skoczek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE