Te zawody to prawdziwa próba wytrwałości! Ruszyły zapisy na Triathlon Energy Bełchatów

2021-03-04 16:24
Jesteś człowiekiem z żelaza? Sprawdź się! Ruszyły zapisy Triathlon Energy Bełchatów
Autor: UM Bełchatów Jesteś człowiekiem z żelaza? Sprawdź się! Ruszyły zapisy Triathlon Energy Bełchatów

Mówią o nich, że to ludzie z żelaza. Po raz kolejny do Bełchatowa zjadą triathloniści z całej Polski. Mowa o kolejnej edycji imprezy "Lotto Triathlon Energy", która odbędzie się w lipcu. Zapisy już ruszyły.

Najpierw pływanie w zbiorniku Słok, później trasa rowerowa i bieg ulicami, którego meta zlokalizowana będzie w samym centrum Placu Narutowicza – tak wyglądać będzie bełchatowska odsłona Triathlon Energy. Impreza w naszym mieście odbędzie się już po raz szósty. W jej organizację tradycyjnie włączają się Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu.

Podobnie, jak w latach poprzednich i tym razem sportowcy będą mogli rywalizować zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie. Przewidziane są trzy różne dystanse do wyboru. Pierwszy z nich to 1/8 IronMan, czyli 0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegu, drugi 1/4 IronMan - 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegu, zaś trzeci 1/2 IronMan – tu pokonać trzeba 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu. Na podium znajdą się zawodnicy, którzy najszybciej poradzą sobie ze wszystkimi trzema dyscyplinami wliczając w to czas poświęcony na przebranie się.

- Organizatorzy cieszą się na ponowny przyjazd do Bełchatowa. Ich zdaniem jest to sprawdzone miejsce do rywalizacji, a co ważne lokalizacja również jest bardzo dobra, ponieważ dojazd z różnych stron Polski: Łodzi, Katowic, Warszawy, czy Wrocławia nie sprawia zawodnikom większych problemów – pisze na swojej stronie Miejskie Centrum Sportu.

Bełchatowskie zwody to jeden z pięciu przystanków Lotto Triathlon Energy 2021. Cykl ma wystartować 30 maja w Gniewinie. Kolejne zaplanowane są na 13 czerwca w Starogardzie Gdańskim, 18 lipca w Bełchatowie i 15 sierpnia w Chełmży. Finał tegorocznej edycji ma się odbyć 29 sierpnia w Mrągowie.

Zapisy już trwają. Aby dołączyć do startujących trzeba wejść na stronę www.timerecords.pl. Szczegółowe informacje wraz m.in. z programem imprezy, mapą tras, regulaminem dostępne są na stronie: mcs.belchatow.pl oraz triathlonenergy.pl.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy potrafisz rozpoznać e-mail od oszustów?
10 dni i niecałe 12 godzin – w tak rekordowym czasie Paweł Pabian pokonał Główny Szlak Beskidzki zimą!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE