Święty Mikołaj sprawia radość także w maju. Bełchatowianin ruszył z nową akcją

2020-05-21 17:46
bełchatów. orłowski
Autor: Sebastian Orłowski

Święty Mikołaj w maju - to nowa akcja, która ruszyła w Bełchatowie. Jej pomysłodawca organizuje różne smakołyki i dostarcza je do domów dziecka i podobnych ośrodków. Dzieciaki dostały już owoce, ale to dopiero początek, bo akcja się rozkręca.

Dobrych wiadomości i ciekawych inicjatyw nigdy za wiele. Jak się okazuje, Święty Mikołaj wywołuje uśmiech na twarzy dzieci także w maju, a przynajmniej tak jest w Bełchatowie. A to za sprawą lokalnego społecznika Sebastiana Orłowskiego, który ruszył z nową akcją "Święty Mikołaj w maju".

- Pomysł zrodził się od pewnej łódzkiej grupy, która organizuje teraz taką pomoc dla domów dziecka w Łodzi i w całym województwie. Przeniosłem ten pomysł do Bełchatowa - mówi Sebastian Orłowski.

Pomoc ruszyła. Włączyła się do niej jedna z lokalnych firm, dzięki czemu do dzieciaków trafiły już owoce. Mowa o podopiecznych Ośrodka Interwencyjno Socjalizacyjnego w Bełchatowie oraz Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Chęć pomocy wyraziła też jedna z bełchatowskich pizzerii.

- Mam nadzieję, że jeszcze więcej osób dołączy do tej akcji. Wiadomo, że w domach dziecka znajdują się dzieci poszkodowane przez los, dlatego powinniśmy im pomagać. Myślę, że po naszych kolejnych akcjach pojawi się dużo uśmiechu na ich twarzach - dodaje pomysłodawca inicjatywy "Święty Mikołaj w maju".

Każdy kto chce pomóc, może dołączyć do tego projektu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE