Święty Mikołaj sprawia radość także w maju. Bełchatowianin ruszył z nową akcją

2020-05-21 17:46 rr
bełchatów. orłowski
Autor: Sebastian Orłowski

Święty Mikołaj w maju - to nowa akcja, która ruszyła w Bełchatowie. Jej pomysłodawca organizuje różne smakołyki i dostarcza je do domów dziecka i podobnych ośrodków. Dzieciaki dostały już owoce, ale to dopiero początek, bo akcja się rozkręca.

Dobrych wiadomości i ciekawych inicjatyw nigdy za wiele. Jak się okazuje, Święty Mikołaj wywołuje uśmiech na twarzy dzieci także w maju, a przynajmniej tak jest w Bełchatowie. A to za sprawą lokalnego społecznika Sebastiana Orłowskiego, który ruszył z nową akcją "Święty Mikołaj w maju".

- Pomysł zrodził się od pewnej łódzkiej grupy, która organizuje teraz taką pomoc dla domów dziecka w Łodzi i w całym województwie. Przeniosłem ten pomysł do Bełchatowa - mówi Sebastian Orłowski.

Pomoc ruszyła. Włączyła się do niej jedna z lokalnych firm, dzięki czemu do dzieciaków trafiły już owoce. Mowa o podopiecznych Ośrodka Interwencyjno Socjalizacyjnego w Bełchatowie oraz Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Chęć pomocy wyraziła też jedna z bełchatowskich pizzerii.

- Mam nadzieję, że jeszcze więcej osób dołączy do tej akcji. Wiadomo, że w domach dziecka znajdują się dzieci poszkodowane przez los, dlatego powinniśmy im pomagać. Myślę, że po naszych kolejnych akcjach pojawi się dużo uśmiechu na ich twarzach - dodaje pomysłodawca inicjatywy "Święty Mikołaj w maju".

Każdy kto chce pomóc, może dołączyć do tego projektu.