Rowerzystka nie ustąpiła pierwszeństwa na drodze. Zginęła na miejscu

2022-09-15 9:17
Wypadek ciągnika i osobówki. Trasa Łomża- Nowogród zablokowana.
Autor: KMP Łomża

Do wypadku doszło 14 września w miejscowości Dęby Wolskie pod Bełchatowem. 58-letnia rowerzystka nie zachowała odpowiedniej ostrożności podczas skrętu i nie ustąpiła pierwszeństwa przyjazdu osobówce. Doszło do zderzenia. Niestety, kobiety nie udało się uratować.

Tragiczny wypadek pod Bełchatowem 

Wypadek miał miejsce 14 września około godziny 15:30 na drodze krajowej K74 w miejscowości Dęby Wolskie w powiecie bełchatowskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jadąca trasą 58-letnia rowerzystka nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru skrętu i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu osobówce.  

Kobiety nie udało się uratować

58-latka doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Opel, którym kierował 28-letni mężczyzna. Na skutek odniesionych obrażeń, kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem osobowym został zbadany alkomatem, był trzeźwy.

Jak bezpiecznie jeździć rowerem?

Rowerzyści mogą poruszać się większością dróg publicznych z wyłączeniem dróg ekspresowych i autostrad oraz jezdni, wzdłuż których prowadzą wyznaczone drogi lub pasy dla rowerów. Rowerzysta zobowiązany jest jeździć możliwie blisko prawej krawędzi jezdni.

Zbliżając się do przejścia dla pieszych rowerzysta jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Przepisy dotyczące ruchu rowerów nie nakładają obowiązku korzystania z kasków ochronnych i elementów odblaskowych. Warto jednak pamiętać, że kask chroni głowę, która jest najbardziej narażona na urazy. Natomiast kamizelska odblaskowa, szelki czy opaski ułatwią dostrzeżenie rowerzysty przez kierowcę, szczególnie w ciężkich warunkach pogodowych oraz w nocy.

Wjechał autobusem miejskim do rowu. Kierowca był kompletnie pijany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE