Od dziś więcej pasażerów w autobusach MZK

2020-05-18 14:32
bełchatów. emzetka
Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Dobre wiadomości dla tych, którzy korzystają z autobusów komunikacji miejskiej w Bełchatowie. Od 18 maja emzetkami może jeździć więcej pasażerów. Zgodnie z nowymi wytycznymi w autobusach komunikacji miejskiej zajętych będzie mogło być 30 procent wszystkich miejsc siedzących lub stojących.

Zmiana związana jest z ogłoszonym przez rząd trzeciego etapu odmrażania gospodarki. Do tej pory w autobusach miejskich zajęta mogła być tylko połowa miejsc siedzących. W bełchatowskich emzetkach takich miejsc jest średnio 30, a więc w pojeździe jednocześnie mogło podróżować 15 osób.

Teraz te limity zostają zwiększone do 30 procent wszystkich miejsc siedzących lub stojących przypisanych według normy do danego pojazdu.

Co to oznacza dla pasażerów bełchatowskich emzetek?

Odmrażanie transportu publicznego sprawia, że od dziś w bełchatowskich emzetkach może przebywać od 13 do 31 pasażerów w zależności od rodzaju autobusu, przy jednoczesnym zajęciu połowy miejsc siedzących. Informacja o maksymalnej liczbie pasażerów, mogących jednocześnie przebywać w autobusie znajduje się w każdym pojeździe. Jednocześnie Miejski Zakład Komunikacji apeluje o zachowanie bezpiecznych odległości między pasażerami.

Niezmiennie każdego dnia autobusy komunikacji miejskiej będą odkażane i dezynfekowane - wszystko w trosce o bezpieczeństwo pasażerów. Dotyczy to przede wszystkim poręczy i uchwytów.

Cały czas obowiązują też tzw. strefy wydzielone, które chronić mają przede wszystkim kierowców. Przednie drzwi są zamknięte, kierowcę od pasażerów oddziela dodatkowo taśma umieszczona za pierwszymi rzędami siedzeń.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE