Noc Muzeów w Bełchatowie pełna atrakcji. Co szykują miejskie placówki?

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Noc Muzeów w Bełchatowie pełna atrakcji. Co szykują miejskie placówki?

2022-05-11 10:38

Po pandemicznej przerwie wraca Noc Muzeów w Bełchatowie. Miejskie Centrum Kultury szykuje wydarzenie w klimacie kryminalistycznym. Z kolei w Muzeum Regionalnym będzie czekać sporo aktywności. Wszystkie atrakcje, które odbędą się w najbliższą sobotę, są darmowe.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do Bełchatowa wraca Noc Muzeów. Z tej okazji w dwóch miejskich placówkach dla mieszkańców przygotowano szereg atrakcji. Coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi. Miejskie Centrum Kultury i Muzeum Regionalne w Bełchatowie otwierają swoje drzwi o nietypowej porze już w najbliższą sobotę, 14 maja.  

Kryminalistyczny klimat w MCK

Każdy, kto w sobotni wieczór odwiedzi Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie będzie mógł się poczuć jak legendarny Sherlock Holmes. Noc Muzeów w tej placówce to nie lada gratka dla fanów detektywistycznych zagadek. 

- Motywem przewodnim questingu będzie wątek kryminalny. W tajemniczych okolicznościach, z Ekspozycji PGE Giganty Mocy zniknie ważny eksponat – wielkowymiarowa Lego Koparka. Zadaniem uczestników wydarzenia będzie wyjaśnienie przebiegu zdarzeń. Z pomocą przewodników Ekspozycji będą dokładnie analizować miejsce przestępstwa, porównywać odciski palców i tworzyć portret pamięciowy na podstawie zeznań świadków. Na zakończenie zabawy uczestnicy obejrzą film wyjaśniający rozwiązanie zagadki - informuje MCK. 

To nie wszystko. Będzie też strefa atrakcji oraz utrzymane w konwencji lat 60-tych i 70-tych stanowisko śledcze, wyposażone w akcesoria z epoki, niezbędne do prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych. Z kolei pracownik policji pokaże, jak wykrywać ślady. Pasjonaci detektywistycznych zagadek będą zachwyceni. Noc Muzeów z MCK-iem startuje o godz. 18 i potrwa do 22. 

Nocne zwiedzanie muzeum na sportowo

Gry terenowe, turniej strzelecki, tenis stołowy oraz nordic walking – sobotni wieczór 14 maja w bełchatowskim muzeum zapowiada się niezwykle aktywnie.

Podczas imprezy członkowie bełchatowskiego klubu Nordic Walking pokażą nam, jak poprawnie chodzić z kijkami, przygotowujemy boisko dla amatorów piłki nożnej. Pomyśleliśmy również o amatorach tenisa stołowego, którzy będą mogli wziąć udział w specjalnej lekcji tej gry, zaś miłośnicy sportów strzeleckich będą mogli wziąć udział w specjalnym turnieju, który organizujemy wspólnie z Sekcją Strzelectwa Sportowego "Iglica” – mówi Cezary Bukowiec z bełchatowskiego muzeum.

Coś dla siebie znajdą tam też fani lokalnej historii kolarstwa, którzy mogą zobaczyć ciekawe eksponaty z lat 70 i 80. Będzie można też spotkać na żywo osoby związane z bełchatowskim kolarstwem. Tegoroczna Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym zaplanowana jest w godz. 18-23. 

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z roku na rok podobne imprezy miały miejsce w coraz większej liczbie miast. Obecnie darmowe zwiedzanie muzeów organizuje kilkaset europejskich miast – wśród nich także Bełchatów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Najlepsze imię dla dziecka to:
„Kule świszczą nam nad głowami”. Wariat strzela do samochodów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE