Niecodzienny klient w jednym z marketów w Bełchatowie. Do sklepu wbiegła...sarna! [AUDIO]

2022-06-02 14:59
Niecodzienny gość w jednym z marketów w Bełchatowie. Do sklepu wbiegła...sarna! [AUDIO]
Autor: Schronisko dla zwierząt w Bełchatowie

Sarna na zakupach. Dziś rano do jednego z marketów w Bełchatowie wbiegł niecodzienny klient, bo z kopytkami. Sarna postawiła na nogi miejscowe służby. Dzikie zwierzę całe i zdrowe wróciło już do lasu.

Pies czy kot w markecie raczej już nikogo nie dziwi. Co innego dzikie zwierzę. Kilka lat temu do jednego z bełchatowskich marketów wszedł borsuk. Dziś sytuacja się powtórzyła, ale tym razem sklep odwiedziła...sarna. Do tej niecodziennej sytuacji doszło w markecie przy ulicy Pileckiego w Bełchatowie. 

- Sarna wbiegła przez drzwi wejściowe, czyli tam, gdzie wchodzą klienci. Wszyscy byli w szoku. Mieliśmy już psa, ale sarnę po raz pierwszy - mówi nam Sylwia Tarnowska, zastępująca kierownika sklepu. 

Na miejsce od razu wezwano odpowiednie służby. Najpierw przyjechali strażnicy miejscy, a następnie strażacy i pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie. 

- Zwierzę zachowywało się agresywnie, było spłoszone. Zarządziliśmy ewakuację sklepu, a następnie wezwaliśmy pracowników schroniska - mówi Marcin Członka ze Straży Miejskiej w Bełchatowie, który wyjaśnił, jak sarna trafiła do marketu. - Najpierw dostaliśmy zgłoszenie o uwięzionej sarnie w ogrodzeniu w parku Olszewskich. Gdy się uwolniła, przeszła na drugą stronę ulicy i weszła do sklepu - dodaje. 

Na szczęście sarnie, a właściwie to młodemu koziołkowi, nic się nie stało. Zwierzę całe i zdrowe wróciło do lasu. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów: 

Nietypowy klient na zakupach. W bełchatowskim markecie pojawiła się sarna

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Facebook, TikTok czy Instagram - którą apkę lubisz najbardziej?
Malutka sarenka zgubiła mamusię
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE