Uwaga! Utrudnienia dla kierowców na A1 w Łódzkiem. Wprowadzony został ruch wahadłowy. Sprawdź gdzie

2021-04-21 12:08 RR
Uwaga kierowcy! Na A1 w Łódzkiem pojawiło się wahadło
Autor: GDDKiA

Na budowanej autostradzie A1 w Łódzkiem pojawiło się wahadło. Utrudnienia występują między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Drogowcy naprawiają tam zniszczoną jezdnię. Prace prowadzone będą dziś - w środę 21 kwietnia - i jutro - w czwartek 22 kwietnia - w godzinach 8-16. Czy można jakoś ominąć utrudnienia?

Ruszyły prace związane z pilną koniecznością naprawy nawierzchni na odcinku "B" (Piotrków Trybunalski – Kamieńsk) budowanej autostrady A1. Prowadzone są na 369 km drogi (okolice Napoleonowa).

- W czasie prowadzonych robót, sterowany ręcznie ruch, będzie się odbywał wahadłowo. Jednorazowe przerwy w ruchu, jak deklaruje wykonawca, nie powinny trwać dłużej niż do kwadransa - informują służby łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prace prowadzone będą dziś i jutro w godzinach od 8 do 16. Odcinek, o którym mowa, można ominąć jadąc z Piotrkowa Trybunalskiego do Kamieńska tzw. starą trasą, czyli DK91.

Odcinek "B" budowanej autostrady jest odcinkiem, gdzie zaawansowanie prac jest najniższe. Jazda w obu kierunkach odbywa się jeszcze po starej jezdni, która jest mocno wyeksploatowana. Dlatego drogowcy muszą na bieżąco tę nawierzchnię naprawiać.

- Takich sytuacji można spodziewać się do momentu, kiedy wykonawca przełoży ruch na nową jezdnię. Powinno to nastąpić już latem tego roku - dodaje GDDKiA w Łodzi.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Konrad Berkowicz przyniósł do sejmu jointa