Miejska jadłodajnia wznowiła działalność. Ciepła zupa na wynos dla potrzebujących

2020-05-14 17:31 rr
bełchatów. jadłodajnia
Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Każdego roku o tej porze miejska jadłodajnia przy ulicy Kwiatowej była już zamknięta. Ale nie tym razem. W związku z pandemią koronawirusa stołówka zawiesiła swoją działalność, ale od dziś wznowiła wydawanie posiłków dla osób potrzebujących. Oczywiście na innych zasadach niż wcześniej.

Od czwartku, 14 maja, osoby bezdomne i potrzebujące mogą tam odebrać ciepłą, pożywną zupę i suchy prowiant na niedzielę. Posiłek wydawany jest na wynos, nie można go spożyć na miejscu. Z wiadomych względów muszą być też zachowane wszelkie środki ostrożności.

- Mowa tu choćby o maseczkach ochronnych, rękawiczkach jednorazowych i konieczności zachowania właściwego dystansu. Jeśli ktoś, kto nas odwiedzi, nie będzie posiadał maseczki, dostanie ją od nas - zapewnia Grzegorz Stępiński, prezes Fundacji Społecznej "Solidarni", która prowadzi jadłodajnię szósty rok.

Posiłki w miejskiej jadłodajni wydawane są przez sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, w godz. 13-15. Dodatkowo w każdą sobotę osoby potrzebujące otrzymywać będą na wynos np. pożywne kanapki z wędliną.

Akcja wydawania posiłków potrwa do końca maja.