Miejska jadłodajnia wznowiła działalność. Ciepła zupa na wynos dla potrzebujących

2020-05-14 17:31
bełchatów. jadłodajnia
Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Każdego roku o tej porze miejska jadłodajnia przy ulicy Kwiatowej była już zamknięta. Ale nie tym razem. W związku z pandemią koronawirusa stołówka zawiesiła swoją działalność, ale od dziś wznowiła wydawanie posiłków dla osób potrzebujących. Oczywiście na innych zasadach niż wcześniej.

Od czwartku, 14 maja, osoby bezdomne i potrzebujące mogą tam odebrać ciepłą, pożywną zupę i suchy prowiant na niedzielę. Posiłek wydawany jest na wynos, nie można go spożyć na miejscu. Z wiadomych względów muszą być też zachowane wszelkie środki ostrożności.

- Mowa tu choćby o maseczkach ochronnych, rękawiczkach jednorazowych i konieczności zachowania właściwego dystansu. Jeśli ktoś, kto nas odwiedzi, nie będzie posiadał maseczki, dostanie ją od nas - zapewnia Grzegorz Stępiński, prezes Fundacji Społecznej "Solidarni", która prowadzi jadłodajnię szósty rok.

Posiłki w miejskiej jadłodajni wydawane są przez sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, w godz. 13-15. Dodatkowo w każdą sobotę osoby potrzebujące otrzymywać będą na wynos np. pożywne kanapki z wędliną.

Akcja wydawania posiłków potrwa do końca maja.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE