Miasto inwestuje w uczniów - jaki sprzęt trafił do szkół?

2020-02-05 16:19
bełchatów. pracownia komputerowa
Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Po takich zmianach bełchatowskim uczniom nie w głowie wagary, a przynajmniej nie podczas zajęć z informatyki. Miejskie szkoły mogą się pochwalić profesjonalnie wyposażonymi pracowniami. Na nowe komputery dla uczniów i nauczycieli, oraz urządzenia do rozbudowy sieci miasto wydało ponad 370 tys. złotych.

XXI wiek zawitał m.in. do takich szkół jak: "Jedynka", "Trójka", "Czwórka", "Dwunastka" oraz III Liceum Ogólnokształcące.
W SP nr 1 przygotowano dwie sale z 40 stanowiskami komputerowymi z pełnym oprogramowaniem. Nowa pracownia działa również w SP nr 3, a w niej 20 nowych komputerów. Dotychczasowy sprzęt trafił do poszczególnych klas lekcyjnych. Z kolei w SP nr 12 wyremontowano salę informatyczną, zakupiono 13 komputerów oraz serwer zgodny z konfiguracją MEN. Zmodernizowano też serwerownię. Z kolei SP nr 4 doczekała się m.in. 20 nowych stanowisk uczniowskich oraz projektora Full HD. Liceum Mickiewicza zyskało natomiast 18 komputerów stacjonarnych, 3 laptopy oraz urządzenie wielofunkcyjne.

Wymiana sprzętu i doposażenie pracowni trwało kilka miesięcy. Miasto wydało na ten cel ponad 370 tys. złotych.
- Każda inwestycja w dzieci i młodzież jest dobra. By mogły one osiągnąć sukces, nie wystarczy talent uczniów, zaangażowanie nauczycieli, potrzeba też odpowiednio przygotowanych pracowni szkolnych i właściwych pomocy dydaktycznych - nie ma wątpliwości Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

E-dzienniki zastąpią "papierowe"

Coraz więcej szkół w Bełchatowie stawia na dzienniki elektroniczne. Taka forma kontaktu z rodzicami działa już m.in. w miejskim liceum, w SP nr 8 i w SP nr 4. Wkrótce dołączą do nich kolejne placówki. Mowa o "Trójce", "Jedynce" i "Trzynastce". Te trzy szkoły pozyskały na ten cel środki zewnętrzne w wysokości po 20 tys. zł każda. Trwają już prace instalacyjne zakupionego sprzętu. E-dzienniki mają sporo zalet. Przede wszystkim rodzice w każdej chwili mogą monitorować oceny i postępy w nauce swoich dzieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE