Miał 2 promile i podjechał autem na zakupy - świadkowie zabrali mu kluczyki

2020-03-09 16:04
Bełchatów: Zmiany w kontaktach z policją. Stare numery będą już nieaktualne
Autor: mj-s

Widzą i reagują! Kolejni mieszkańcy Bełchatowa zasłużyli na pochwałę, po tym jak ujęli 57-letniego bełchatowianina. Mężczyzna podjechał pod sklep mając we krwi 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy, a wkrótce odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w Dzień Kobiet tuż przed godz. 17 przy jednej z bełchatowskich pizzerii.

- Pod pizzerię samochodem marki Kia Sportage z impetem podjechał mężczyzna. Uderzył w krawężnik pola parkingowego, po czym wyszedł z auta i chwiejnym krokiem poszedł do pobliskiego sklepu. Świadkowie mając podejrzenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy, natychmiast zareagowali. Cierpliwie poczekali, aż wróci on z zakupów. Wkrótce kierowca wsiadł do swojego pojazdu, a wtedy świadkowie zdarzenia uniemożliwili mu dalszą jazdę. Zabrali mu kluczyki od pojazdu i o wszystkim zawiadomili policję - relacjonują bełchatowscy policjanci.

Podejrzenia świadków rozwiało badanie policyjnym alkomatem, które wykazało, że 57-letni bełchatowianin miał 2 promile alkoholu w organizmie.

- Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna - dodają funkcjonariusze z KPP Bełchatów.

Policjanci dziękują za wzorową obywatelską postawę.

Czym jest obywatelskie zatrzymanie?

Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji. Mundurowi apelują, aby reagować na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. W ten sposób można wyeliminować z naszych dróg potencjalnych zabójców. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę policji o każdym niepokojącym zdarzeniu.

Policjanci zapewniają, że sprawdzą każdy sygnał.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE