Kradli perfumy i... klocki lego. Grozi im nawet do 5 lat więzienia

2020-05-15 12:34
bełchatów. złodzieje
Autor: KPP Bełchatów

W ręce policji z Bełchatowa wpadło dwóch rabusiów z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy okradali bełchatowskie drogerie. Ich łupem padały kosztowne perfumy i... klocki lego. Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat usłyszeli zarzuty kradzieży. Jest to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bełchatowa od kilku miesięcy zajmowali się sprawami kilku kradzieży, które miały miejsce w drogeriach na terenie miasta.

- W styczniu i lutym 2020 roku z dwóch dyskontów złodzieje skradli drogie perfumy. W obu sklepach złodzieje wybierali perfumy tych samych marek. Pracując nad ustaleniem sprawców policjanci analizowali różne informacje i sprawdzali każdy pojawiający się trop. Okazało się, że w tych samych drogeriach w okresie listopada i grudnia 2019 roku również skradziono podobne perfumy oraz klocki lego. Łączna wartość strat została oszacowana na blisko 3 tysiące złotych. Ustalenia wskazywały na to, że sprawcami wszystkich kradzieży są te same osoby - informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Udostępniono nawet wizerunek złodziei z nagrań monitoringu, ale ten zabieg nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Wielotorowe działania w końcu przyniosły skutek i kilka dni temu złodzieje zostali zatrzymani. Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat usłyszeli zarzuty kradzieży. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE