Kradli perfumy i... klocki lego. Grozi im nawet do 5 lat więzienia

2020-05-15 12:34 rr
bełchatów. złodzieje
Autor: KPP Bełchatów

W ręce policji z Bełchatowa wpadło dwóch rabusiów z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy okradali bełchatowskie drogerie. Ich łupem padały kosztowne perfumy i... klocki lego. Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat usłyszeli zarzuty kradzieży. Jest to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Bełchatowa od kilku miesięcy zajmowali się sprawami kilku kradzieży, które miały miejsce w drogeriach na terenie miasta.

- W styczniu i lutym 2020 roku z dwóch dyskontów złodzieje skradli drogie perfumy. W obu sklepach złodzieje wybierali perfumy tych samych marek. Pracując nad ustaleniem sprawców policjanci analizowali różne informacje i sprawdzali każdy pojawiający się trop. Okazało się, że w tych samych drogeriach w okresie listopada i grudnia 2019 roku również skradziono podobne perfumy oraz klocki lego. Łączna wartość strat została oszacowana na blisko 3 tysiące złotych. Ustalenia wskazywały na to, że sprawcami wszystkich kradzieży są te same osoby - informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Udostępniono nawet wizerunek złodziei z nagrań monitoringu, ale ten zabieg nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Wielotorowe działania w końcu przyniosły skutek i kilka dni temu złodzieje zostali zatrzymani. Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat usłyszeli zarzuty kradzieży. Teraz odpowiedzą przed sądem.