Koronawirus znów uderza w oświatę. Szkoła w Szczercowie całkowicie przechodzi na nauczanie zdalne

2022-01-21 14:05
Koronawirus znów uderza w oświatę. Szkoła w Szczercowie całkowicie przechodzi na nauczanie zdalne
Autor: Pixabay

Do szkolnych ławek wrócą dopiero w marcu. Mowa o uczniach z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie. To pierwsza szkoła w powiecie bełchatowskim, która całkowicie przechodzi na nauczanie zdalne. Powód? Koronawirus i zamieszanie, jakie tworzą kolejne przypadki zachorowań.

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 665 nowych zachorowaniach na Covid-19. To nowy rekord w kraju.

Wzrost zakażeń zaczynają też odczuwać szkoły, w których coraz więcej uczniów i nauczycieli trafia na izolację i kwarantannę. Dziś okazało się, że jedna ze szkół w naszym regionie przechodzi na nauczanie zdalne. 

Mowa o Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie. W związku z coraz większą liczbą zakażeń wśród uczniów i nauczycieli, dyrekcja placówki zwróciła się z prośbą o zmianie trybu nauczania na zdalny. Lekcje online mają tam obowiązywać od 21 stycznia do 11 lutego.  

- Dziś 9 klas przechodzi na naukę zdalną ze względu na kwarantannę. W pozostałych oddziałach frekwencja jest na poziomie ok. 50% i ciągle zwalniają się nowi uczniowie, którzy czują się niedysponowani. W związku z tym dyrektor szkoły podjęła decyzję, aby przejść na nauczanie zdalne i tę sytuację unormować - mówi Teresa Rosiak, kierownik referatu oświaty w gminie Szczerców, która jest organem prowadzącym szkołę.

Uczniowie tej placówki mają wrócić do szkolnych ławek tuż po feriach, które w Łódzkiem startują w połowie lutego. 

Pozostałe szkoły w tej gminie pracują normalnie, choć sytuacja jest daleka od ideału. Nie ma placówki w której część uczniów nie musiałaby się uczyć w trybie zdalnym. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy nauka zdalna powinna zostać przywrócona?
Nowy singiel Lanberry to dopiero początek!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE