Koronawirus: Zamknięte szkoły i przedszkola

2020-03-11 17:40
szkoła. dziecko
Autor: Pixabay

Prawie 6 tysięcy dzieci z miejskich szkół, przedszkoli i żłobków w Bełchatowie idzie na przymusowe wolne. W związku z koronawirusem od poniedziałku w całej Polsce placówki edukacyjne zamknięte zostaną na dwa tygodnie.

Lekcji nie będzie już od jutra. W czwartek i piątek szkoły i przedszkola pełnić będą funkcję opiekuńczą. Dzięki temu rodzice będą mieli czas na zorganizowanie opieki nad pociechami na czas zamknięcia placówek.

- Wszystko zmienia się z minuty na minutę, obserwujemy najnowsze doniesienia i podejmujemy wszystkie działania zalecane przez rząd. Stąd też decyzja o zamknięciu naszych placówek oświatowych - mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

W Bełchatowie funkcjonuje osiem publicznych szkół podstawowych, osiem przedszkoli, jeden żłobek i liceum prowadzone przez samorząd miasta. Ponadto w kilku szkołach ponadpodstawowych, dla których podmiotem prowadzącym jest powiat bełchatowski łącznie uczy się 3 209 uczniów.

Działania profilaktyczne w Bełchatowie prowadzone są wielotorowo. Obejmują nie tylko zamknięcie placówek edukacyjnych, ale także ograniczenie działalności miejsc takich jak kina, teatry czy muzea. Imprezy sportowe są odwoływane, a rozgrywki toczyć się będą bez udziału publiczności. Zaleca się także ograniczenie organizowania różnych konferencji czy spotkań w większym gronie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE