Koń wpadł do rowu. Z pomocą ruszyli strażacy z Bełchatowa

2021-09-27 15:00
Koń wpadł do rowu. Z pomocą ruszyli strażacy z Bełchatowa
Autor: PSP Bełchatów

Niecodzienna interwencja strażaków z Bełchatowa. Ratowali z opresji konia, który wpadł do głębokiego rowu i znalazł się w poważnych tarapatach. Wydostanie go z tej pułapki nie było łatwe. W akcji brało udział aż 5 zastępów strażaków.

Strażacy pomagają każdemu, kto potrzebuje pomocy, także zwierzętom. Ale tę akcję strażacy z Bełchatowa zapamiętają na długo. Ratowali z opresji konia, który wpadł do głębokiego rowu wypełnionego wodą. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 września ok. 9. To właśnie wtedy strażacy otrzymali zgłoszenie o uwięzionym koniu w rowie melioracyjnym w miejscowości Zawady. Koń nie był w stanie wyjść z rowu o własnych siłach, więc do akcji wkroczyli strażacy.

- Za pomocą pasów transportowych oraz węży strażackich opasali konia i siłami rąk pomogli mu wstać. Z uwagi na to, że koń leżał tam przez dłuższy czas i był wycieńczony, na miejsce wezwany został lekarz weterynarz. Po przebadaniu okazało się, że nic mu nie jest - mówi Michał Wieczorek, rzecznik KP PSP Straży Pożarnej w Bełchatowie, który podkreślił, że takie akcje zdarzają im się niezwykle rzadko. 

Dzięki bełchatowskim strażakom koń cały i zdrowy wrócił do swojego właściciela.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Kary za brak OC

Pytanie 1 z 1
Czy kary za brak OC są zbyt wysokie?
Miał 14 kg narkotyków. Grzyby też, ale halucynogenne
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE