Kibolskie porachunki w Bełchatowie. 4 osoby z zarzutami

2020-03-11 17:13
bełchatów. policja. koguty
Autor: rr

4 pseudokibiców usłyszało prokuratorskie zarzuty udziału w pobiciu, za co grozi do 3 lat więzienia. Sprawcy to mieszkańcy Bełchatowa w wieku 27, 29, 33 i 35 lat.

Policjanci ustalili, że do pobicia doszło 20 lutego w samo południe przed jednym z bloków na osiedlu Okrzei. Do komendy nie wpłynęło żadne zawiadomienie, ale mundurowi szukali dalej.

- Kryminalni dokładnie sprawdzali swoje ustalenia. Wytypowali osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem i wzięli ich „pod lupę”. Każdy dzień przynosił coraz to nowe i bardziej konkretne informacje i dowody. Funkcjonariusze ustalili, że dwóch mieszkańców Bełchatowa związanych z klubem kibiców zostało zaatakowanych przez kilku mężczyzn, którzy również są sympatykami jednego z klubów piłkarskich. Sytuacja była dynamiczna i rozgrywała się w samo południe przed jednym z bloków na osiedlu Okrzei w Bełchatowie. Pokrzywdzeni podróżowali wtedy swoim oplem. Na widok nadjeżdżających z przeciwnego kierunku pojazdów zaczęli uciekać, początkowo cofając autem, a później pieszo. Napastnicy jednak zaatakowali ich. Zadawali im uderzenia i kopnięcia po głowie i całym ciele. Po tym ataku agresorzy odjechali swoimi pojazdami - przekazują funkcjonariusze z Komendy Policji Powiatowej w Bełchatowie.

Przez kolejne dni policja gromadziła materiał dowodowy, który dał podstawy do zatrzymania oprawców. Stało się to 9 marca wczesnym rankiem.

- Kryminalni z bełchatowskiej policji zapukali jednocześnie do mieszkań wszystkich wytypowanych osób. W wyniku przeszukań policjanci zabezpieczyli m.in. odzież, obuwie, rękawice i owijki bokserskie, kominiarki, samochody którymi poruszali się sprawcy w dniu zdarzenia oraz inne przedmioty, które stanowią dowód w sprawie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 10 marca 2020 roku 4 mężczyzn w wieku 27, 29, 33 i 35 lat usłyszało prokuratorskie zarzuty dotyczące przestępstwa pobicia - informują bełchatowscy policjanci.

Prokurator objął podejrzanych policyjnym dozorem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE