Festiwal Młodzi dla Sztuki w Bełchatowie. Moc atrakcji dla spragnionych kultury

2022-08-17 13:49
Festiwal Młodzi dla Sztuki w Bełchatowie. Moc atrakcji dla spragnionych kultury
Autor: Młodzi dla Sztuki

27 sierpnia w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbędzie się druga edycja festiwalu Młodzi dla Sztuki. Wydarzenie obejmować będzie trzy części: spektakle teatralne, koncerty promujące lokalnych artystów oraz wernisaż prac plastycznych. To będzie duża dawka kultury dla osób w każdy wieku.

Jesteście głodni kulturalnych wydarzeń? Jeśli tak, to świetnie się składa, bo już 27 sierpnia w Bełchatowie odbędzie się druga edycja festiwalu Młodzi dla Sztuki, który wraca po dwuletniej przerwie. Głównym celem tego wydarzenia jest promocja młodych, zdolnych artystów z Bełchatowa i okolic.

W tym roku festiwal zostanie podzielony na trzy części. Każda będzie miała indywidualny charakter oraz skupiać się będzie na różnych dziedzinach artystycznych:

Część plastyczna – otwiera festiwal. Prace plastyczne, wizualne zostaną zaprezentowane na tematycznym wernisażu grupy twórców z różnych stron Polski. Reszta prac tychże artystów, a także członków stowarzyszenia i osób zaprzyjaźnionych ozdabiać będzie korytarze.

Część teatralna - obejmuje inscenizacje dramatów znanych autorów oraz przedstawienia oryginalne, stworzone specjalnie na tę okazję przez członków stowarzyszenia oraz osoby zaprzyjaźnione, głównie lokalnych artystów.

Część muzyczna - zwieńczy festiwal. Koncerty odbywać się będą na scenie plenerowej. Covery, utwory własne, reinterpretacje.

To wszystko już 27 sierpnia w budynku MCK Giganty Mocy i na zewnątrz budynku. Festiwal startuje około godz. 12 i potrwa do wieczora. Wstęp jest bezpłatny. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Wybierasz się na FEST Festival 2023?
Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE