Bezpłatne i na trzech trasach. Rusza transport publiczny w gminie Bełchatów

2022-11-21 14:22
Bezpłatne i na trzech trasach. Rusza transport publiczny w gminie Bełchatów
Autor: RR

W poniedziałek, 28 listopada rusza gminny transport publiczny na terenie gminy Bełchatów. Ogólnodostępne połączenia wracają tam po blisko 10 latach przerwy. Początkowo mieszkańcy będą z nich korzystać bezpłatnie. Wiadomo już, które trasy ruszą w pierwszej kolejności.

W dni nauki szkolnej na każdej z tras będą wykonywać dwa kursy poranne do Bełchatowa, a w godzinach popołudniowych dwa kursy powrotne. W soboty oraz w ferie letnie i zimowe autobusy będą wykonywały jeden kurs do i z Bełchatowa.

Wiadomo, że na początek autobusy wyjadą na trzy trasy:

• Myszaki - Dobiecin - Bełchatów

• Poręby - Kurnos Drugi - Bełchatów

• Wygoda - Zalesna - Bełchatów

Wkrótce dołączą do nich kolejne.

- Ze względów technicznych czwarta trasa zostanie uruchomiona z kilkunastodniowym przesunięciem. Kolejne trasy będą obsługiwane, gdy dotrą do nas następne, zamówione już, autobusy - informuje biuro prasowe Urzędu Gminy Bełchatów. 

Póki co przejazdy gminnymi autobusami będą darmowe. Rozkład jazdy wraz z mapkami można znaleźć na facebookowym profilu gminy Bełchatów. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy uważasz, że niestrzeżone przejazdy kolejowe są dobrze oznakowane?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE