Złodzieje wpadli na gorącym uczynku! Chcieli ukraść katalizator

2022-05-13 12:06

Zielonogórscy policjanci służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy na jednym z osiedli próbowali ukraść katalizator z osobowego audi – poinformował w piątek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Jednego z mężczyzn policjanci zauważyli pod samochodem, a drugi ukrył się przed nimi leżąc w pobliskich zaroślach – powiedział Maludy. Zatrzymani mężczyźni to 30-letni mieszkaniec Zielonej Góry i 38-latek z powiatu krośnieńskiego (woj. lubuskie). Jeden z nich był wcześniej notowany. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży katalizatora za co grozi od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Śledczy ustalają, czy nie mają na koncie innych podobnych przestępstw.

Czy zdalna edukacja zostanie po pandemii?

Nocne kradzieże katalizatorów zmorą

Nocne kradzieże katalizatorów z pojazdów zaparkowanych na ulicach i osiedlach są od kilku miesięcy zmorą w wielu polskich miastach. Zielonogórscy policjanci prowadzą intensywne działania, aby zatrzymywać sprawców tych przestępstw na gorącym uczynku i takie zatrzymanie miało miejsce także kilka dni temu.

Złodzieje kradną katalizatory, by pozyskiwać z nich metale szlachetne takie jak pallad czy platyna w celu dalszej ich sprzedaży lub też sprzedają katalizatory jako części zamienne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE