Zielonogórzanie mogą starać się o ulgę na Internet. Jaki wniosek wypełnić?

2023-01-24 17:38
PIT
Autor: Łukasz Stepaniuk PIT

Zbliża się okres rozliczania PIT-ów. Wielu mieszkańców naszego miasta przy obecnych kosztach życia stara się je zminimalizować. Podpowiadamy jak zielonogórzanie mogą starać się o ulgę na Internet. Poniżej znajduje się wskazówki jaki wniosek należy wypełnić.

Ulga na Internet ma limity. Ile wynosi limit ulgi na Internet?

Jak informuje Ministerstwo finansów na swojej stronie internetowej ulga na Internet jest limitowana. Maksymalne odliczenie za rok podatkowy nie może przekroczyć kwoty 760 złotych. Warto pamiętać, że limit nie przechodzi na następny rok. Oznacza to, że wydatek poniesiony w danym roku i nie odliczony z powodu braku dochodu, nie może być odliczony w roku następnym.

Jakie dokumenty wypełnić muszą zielonogórzanie, aby uzyskać ulgę na Internet?

W zeznaniu podatkowym PIT-36, PIT-37 lub PIT-28 należy dokonać odliczeń. Do jednego z tych wybranych zeznań należy dołączyć PIT/O, czyli informację o odliczeniach. Zielonogórzanie mogą odliczyć wydatki fizyczne poniesione w roku podatkowym z korzystania z Internetu. Tę ulgę mogą odliczyć, jeśli posiadają dokument potwierdzający poniesienie wydatku. Taki dokument musi mieć następujące informacje: dane identyfikujące kupującego (odbiorcę usługi), dane identyfikujące sprzedającego usługę, rodzaj usługi oraz kwotę zapłaty. Za dokument można uznać zatem: faktury, rachunki oraz każdy inny dowód zawierający wyżej wymienione dane.

Poniesione wydatki możesz odliczyć tylko w roku, w którym zapłaciłeś za zakupioną usługę. Więcej informacji o uldze na Internet znajduje się tutaj

Sonda
Czy korzystasz z ulgi na internet?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany