Marcin Pabierowski

i

Autor: pixabay.com; H.S; Facebook Marcin Pabierowski

wybory 2024

Wybory samorządowe 2024. Marcin Pabierowski nowym prezydentem Zielonej Góry? "Zielonogórzanie chcą zmiany"

21 kwietnia, w niedzielę o godz. 21:00 zostały zamknięte lokale wyborcze. Trwa liczenie głosów. Marcin Pabierowski skomentował nieoficjalne wyniki, które wskazują, że to właśnie on może zostać nowym prezydentem Zielonej Góry. Czym zajmie się jako pierwsze na nowym stanowisku?

Wybory samorządowe 2024. Nowy prezydent Zielonej Góry 

21 kwietnia, w niedzielę obyła się II tura wyborów w Zielonej Górze. Mieszkańcy naszego miasta w walce o fotel prezydenta. Przypomnijmy, że w starciu zmierzyli się Janusz Kubicki (w I turze uzyskał 35,95 % głosów) i Marcin Pabierowski (w I turze uzyskał 42,74 % głosów).

Z oficjalnych wyników PKW wynika, że to Marcin Pabierowski został nowym prezydentem Zielonej Góry. Pabierowski Marcin uzyskał 57,46% głosów, a Kubicki Janusz 42,54%.

Marcin Pabierowski w sztabie wyborczym. O czym mówił? 

Liczenie głosów nadal trwa. Emocje sięgają zenitu. Marcin Pabierowski w rozmowie z TVP Gorzów skomentował wstępne, nieoficjalne wyniki głosowania w II turze wyborów w Zielonej Górze. 

- Chciałbym poczekać do ostatecznych wyników oczywiście. To jest przepiękna chwila. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zielonogórzanom za zaangażowanie, za spotkania, za konsultacje, za dyskusje. Dziękuję mojemu sztabowi. Dziękuję moim przyjaciołom Dziękuję wszystkim serdecznie. To jest ogromnie wzruszająca chwila. To jest ogromne zobowiązanie. Dziękuję jeszcze raz dziękuję - powiedział Marcin Pabierowski dla TVP Gorzów.

Marcin Pabierowski o zmianach dla Zielonej Góry. 

- Poczekajmy do ostatecznych wyników. Pracował mój cały sztab. Cała drużyna wspaniale pracowała. Przypomnę, że przełamaliśmy ten szklany sufit - mamy 14 radnych w Radzie Miasta, 7 pań. To jest wspaniałe, to jest nowe. To jest nowa optyka na Radę Miasta, nowa wrażliwość, jeśli chodzi o sprawy miejskie. Udaje się zmieniać Zieloną Górę. Zielonogórzanie chcą zmiany, spokoju i od kłócenia miasta, chcą współpracy. Na to stawiam takim chcę być prezydentem - dodał Pabierowski.

Co Marcin Pabierowski zmieni w pierwszej kolejności jako prezydent Zielonej Góry? 

- Skoncentruję się na zdrowiu, czyli na usunięciu odpadów z Przylepu. To jest ważne, to niepokoi mieszkańców oraz przede wszystkim chcę otworzyć budżet obywatelski. Chcę połączyć zielonogórzan, nadać dynamikę miastu Zielona Góra - zaznaczył Marcin Pabierowski dla TVP Gorzów.