Ślub

i

Autor: StockSnap/ Pixabay Ślub

Ślub 2024

Wybierasz się na ślub? Oto najpiękniejsze życzenia na ślub po niemiecku

2024-04-24 12:53

Sezon ślubny już za pasem. Życzenia z okazji ślubu to piękna tradycja, która jest w wielu krajach. Szczególnie w Niemczech, gdzie kartki z dedykacją można znaleźć na każdą okazję. Sporządziliśmy listę najpiękniejszych życzeń po niemiecku.

Ślub w Niemczech. Czy Niemcy lubią wesela?

Ślub w Niemczech to wyjątkowe wydarzenie, które odzwierciedla bogactwo tradycji, zwyczajów oraz współczesnych tendencji. Niemieckie ceremonie ślubne są często starannie zaplanowane i odbywają się zgodnie z określonymi protokołami. W porównaniu do polskiej uroczystości w Niemczech jest kilka różnic dotyczących ślubów. Na przykład niewiele par młodych decyduje się na wystawne wesele. Zazwyczaj jest to skromny obiad lub poczęstunek tuż po ceremonii i trwa bardzo krótko. Następnie mąż i żona wybierają się w podróż poślubną. To także zależy od regionu. Wybierasz się w najbliższym czasie na ślub w Niemczech? Poniżej znajdziesz najpiękniejsze życzenia ślubne po niemiecku. 

Tani jak barszcz ślub Barona i Sandry Kubickiej! Ujawniono koszt. W Biedronce za to niewiele kupisz!

Najpiękniejsze życzenia ślubne po niemiecku

Udział w ceremonii zaślubin to bardzo przejmujące i zarazem wzruszające wydarzenie. Piękna oprawa i państwo młodzi w odświętnych strojach sprawiają, że ta chwila mogłaby trwać wiecznie. Tuż po sakramentalnym "tak", przychodzi pora na życzenia od gości. Warto znać kilka najpiękniejszych życzeń ślubnych po niemiecku. Oto kilka przykładów:

  • Herzlichen Glückwunsch! Für Euren gemeinsamen Lebensweg wünschen wir Euch alle Liebe und alles Glück dieser Welt. (Gratulujemy! Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze!)
  • Glückliches neues Leben (Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia)

    Jeder eurer Tage möge so schön sein wie der heutige! (Niech Wasz każdy dzień będzie tak piękny, jak ten dzisiejszy!) Liebe, Gesundheit und gegenseitiges Verständnis an jedem Tag eures gemeinsamen Weges! (Miłości, zdrowia i wzajemnego zrozumienia każdego dnia waszej wspólnej drogi!)

  • Wir gratulieren der Braut und dem Bräutigam ganz herzlich zur Hochzeit! (Gratulacje młodej parze i szczęścia na wspólnej drodze życia!)
  • Herzlichen Glückwunsch zur Hochzeit! (Gratulacje z okazji ślubu!)

  • Für gemeinsame Zukunft wünschen wir Euch von Herzen alles Gute und Gottes Segen. (Życzymy wszystkiego najlepszego i błogosławieństwa Bożego na wspólną przyszłość.)
  • Möge der strahlende Glanz Eurer Hochzeit im zukünftigen Alltag erhalten bleiben. Zu Eurem Hochzeitsfest wünschen wir Euch Glück und das Allerbeste. (Niech promieniujący blask Waszego ślubu utrzyma się również w przyszłości. Z okazji Waszego dnia życzymy Wam dużo szczęścia i wszystkiego najlepszego.)
  • Alles Gute für das künftige Leben zu zweit! (Wszystkiego najlepszego dla waszego przyszłego życia jako para!)
  • Herzlichen Glückwunsch zu Eurer Hochzeit! (Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!)

Tak wyglądały śluby w czasach PRL. Białe suknie, ozdoby na głowie i wielkie muchy

Sonda
Czy chciałbyś/chciałabyś, żeby ślub Wersow i Friza był publiczny?